MHP Uşak İl Başkanı Muhterem Kuruçay; “FETÖ’cular tarafından iftiraya uğrayan ülkücüler yeniden yargılansın”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Uşak İl teşkilatı ve ülkücü camianın 2011 yılında FETÖ tarafından hedef seçildiğini belirten İl Başkanı Muhterem Kuruçay, o dönemde suçlanan tüm ülkücülerin, yeniden yargılanmalarını istedi.
Kuruçay, o dönemki Uşak İl Emniyet Müdürünün MHP aleyhinde ifade vermesi için gazeteci Kazım Şen’e baskı yaptığını, dönemin Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan’ın ihaleye fesat karıştırma iddialarında hukuken baş sorumlu olduğu halde herhangi bir işlem yapılmadığı, bu davaya bakan hakim, polis ve savcıların hepsinin FETÖ’dan tutuklandığını da sözlerine ekledi.

ARICAN İHALEYE FESAT KARIŞTIRMA
SUÇUNDAN 17 AY İÇERİDE KALDI
Uşak Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü, İzmir Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısının talimatıyla 2011 yılı ekim ayında bir operasyon düzenlemiş ve Uşak Belediye Başkan yardımcıları, Bedi Beşkazalıoğlu, Mehmet Yılmaz, Ülkü Ocakları Eski Başkanı Serkan Arıcan, MHP İl Genel Meclisi Üyesi İbrahim Cevher gibi ünlü isimlerin bulunduğu 18 kişiyi gözaltına alınmıştı.Savcılık soruşturmasının ardından da Ülkü Ocakları Başkanı Serkan Arıcan ve arkadaşları tutuklanarak cezaevine gönderilmişlerdi.İzmir 8.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, kentsel dönüşüm ihaleleri, çay bahçeleri ve otopark ihaleleri olmak üzere ihaleye fesat ve örgüt kurmak iddiasıyla dava açılmıştı. Davanın tüm sanıkları bir süre cezaevinde tutulduktan sonra tahliye dilmişti. Şu anda Yargıtay’da devam ettiği öğrenilen dava ile ilgili açıklama yapan MHP Uşak İl Başkanı Muhterem Kuruçay, bu davanın MHP ve ülkücü camiaya FETÖ kumpası olduğunu, davanın polis, yargı ayağında kim varsa FETÖ davasından tutuklandığını ve sivil ayağının da bulunması gerektiğini kaydetti.

“UŞAK’TA DA MHP’YE KUMPAS KURULDU”
Ülkücü ve milliyetçi kitleleri kirli emellerine alet etmek isteyen, bu doğrultuda MHP’yi dizayn etmek gerektiğini düşünen FETÖ’nun MHP ve mensupları üzerine bir çok kumpas kurduğunu söyleyen MHP Uşak İl başkanı Muhterem Kuruçay, ilginç iddialarla açıklamasına şöyle devam etti:
“Bilindiği üzere FETÖ ilk olarak kaset operasyonuyla MHP’yi ele geçirmek istemiş, o yıllarda bunda başarılı olamayınca FETÖ yeni planını devreye sokmuş ele geçirdikleri emniyet ve yargıdaki FETÖ militanlarıile klasik silahları olan kumpaslarla, akıl dışı iddialarla, somut olmayan delillerle MHP mensuplarına yönelik operasyonlar, gözaltılar, tutuklamalar yapmıştır.
Yakın tarihimizde ise bu emellerinden vaz geçmeyen FETÖ MHP’yi ve siyaseti yeniden kurgulama adına sözde değişim adı altında MHP’yi dönüştürmeye çalışmışlardır. Ancak bu hesap tutmamıştır Ve hiçbir zamanda tutmayacaktır.

ARICAN O DÖNEMDE FETÖ’NUN KUMPASI OLDUĞUNU SÖYLEMİŞTİ
Öncelikle burada artık açık ve bariz olarak bilinen bir durum vardır? 2009 Yılından sonra FETÖ çetesi özellikle MHP’nin seçim kazandığı yerlerde kumpas operasyonları yaparak toplum önünde MHP’yi itibarsızlaştırmak, mensuplarını sindirmek gayesiyle hareket etmiş böylelikle hükümete şirin gözükerek ve adli ve emniyet birimlerinin de terfi, rütbe ve mevki alarak devletin içine sızmada ivme kazanmışlardır.
Uşak’ta 9 yıl feragat ve fedakârlıkta bulunarak Ülkü Ocakları İl Başkanı olarak görev yapmış olan Serkan Arıcan ve yöneticilerini, MHP teşkilatlarında görev yapmış kişileri toplum nezdinde itibarsızlaştırmak, siyaseten tehdit gördükleri MHP’ye bir ders verme adına Fetö’cü polis, savcı ve sivil işbirliği içerisinde sahte mektup ve sahte telefon ihbarları ile operasyon yapılmış ve birçok arkadaşımız 17 ay cezaevinde kalmış, haksız ve hukuksuzbir şekilde Fetö’nün mahkemeleri olan özel yetkili mahkemelerinde yargılanmışlardır. Daha doğrusu MHP yargılanmıştır. Bu ülküdaşlarımıza verilen haksız cezalar ise Yargıtay aşamasındadır.
Bu arkadaşlarımızın en temel ortak yanı gerek sosyal medyalarında, gerek basında, gerek günlük yaşamlarında FETÖ aleyhine söylemleri bilinen bir durum olup aynı zamanda FETÖ’nün Uşak’ta ki faaliyetlerine ve partimize yönelik sızma girişimlerine karşı dik duran, engelleyen insanlar olmasıdır. Kısaca FETÖ için tehdit unsuru olmuşlardır.
FETÖ için Uşak ilinin ne kadar önemli olduğu ve FETÖ’nün şehrimizi ticaret, bürokrasi ve siyasi alanda ne kadar kuşattığı sardığı ise bugün ortadır.
Bu ülküdaşlarımız için hazırlanan iddianamenin tamamına yakını soyut olarak hazırlanmış bir tiyatro kurgusudur. Baştan sona kadar hukuksuzluk doludur. Bu senaryoları soruşturma diye yürüten ve iddianameyi hazırlayan İzmir Özel Yetkili Savcısı Fatih Genç ve Hüseyin Alaybay ise bugün tutukludurlar. Kumpas organizasyonunda yer alan diğer isimlerin bugün ne halde olduklarına ise birazdan değineceğim.
Yine o dönemlerde Manisa Kütahya Eskişehir İzmir Afyon Karabük Çanakkale Ankara Adana Isparta gibi illerde MHP’ye yönelik operasyonların yapılması manidar olmaktan ziyade FETÖ’nün MHP üzerinde ki oyunlarının bariz bir delili, ispatıdır.

Ülkü Ocakları Başkanı Serkan Arıcan ise o dönemlerde yaptığı savunmada vermiş olduğu ifadelerinde operasyonun Uşak’taki MHP, Ülkü Ocakları, MHP’den seçilmiş belediyeye yapılan bir operasyon olduğunu, bunu yapanların polis ve yargıdaki FETÖ yapılanması olduğunu belirtiyor ama O günün şartlarında bu savunması, koymuş olduğu teşhisler nafile kalıyor. Bugün ise o teşhislerin gerçek olduğu gün yüzüne çıkmıştır. O günlerde bu arkadaşlarımızın sesini duyan olmamıştı.
Bu davanın sanıklarından olan eski Belediye Başkanı Ali Erdoğan ise yine fetöcüler tarafından kurtarılmıştır. Bugün ise Ali Erdoğan FETÖ’den tutukludur.

EMNİYET MÜDÜRÜ GAZETECİYE MHP’Yİ SUÇLAMASINI SÖYLEDİ
Bu konulara değinmişken Uşak’ta yapılan FETÖ organizasyonlarına bir örnek daha vermek istiyorum. Hatırlanacağı üzerine Uşak’ta gazeteci Kazım Şen silahlı saldırıya uğramış. Olayın ilk sıcak saatlerinde bu hadise Ülkü Ocakları Başkanımıza ihale edilmek istenilmiş, akabinde MHP İl Başkanlığı görevi yapmış ve Milletvekili adayımız olan Doktor Metin Deniz Savaş’a ve İl Başkan Yardımcısı bugün hali hazıhazır da belediye meclis üyemiz olan Nevzat Yılmaz’a adı geçen bu gazeteci tarafından iftira atılmış, toplum nezdinde itibar düşürme adına, MHP’nin yolunu kesme adına gözaltı yapılmıştır. Akabinde olayın failleri ve tüm gerçekler ortaya çıkmıştır. Kazım Şen hastanedeyken dönemin İl Emniyet Müdürü odasına kadar gelerek, suçu MHP’ye yıkması yönünde ifade vermesini telkin etmiştir. FETÖ ile yapılan mücadele kapsamında o karanlık günlerin de ortaya çıkarılacağı kanaatindeyim.
Bu operasyonları yapan FETÖ`cü polis, savcı ve hâkimler bugün bir bir yakalanıp cezaevine atılmıştır. FETÖ mağduru olan bu ülküdaşlarımız için yeniden yargılanmanın önünün açılması gerekmektedir. Bu kumpas davası yok hükmündedir.
Biz af değil adalet istiyoruz.
Hukuk herkese lazım.

KUMPASIN SİVİL AYAĞI
AYDINLATILMALIDIR
Bakın hiçbir FETÖ kumpası iki ayaklı değildir Uşak’ta MHP mensuplarına, Ülkü Ocaklarına yapılan kumpasların birinci ayağında Fetö mensubu polisler, ikinci ayağında FETÖ’cühakim ve savcılar işte en önemli burası üçüncü ayağında ise sivil işbirlikçiler vardır. Bu cümlenin altını çizerek bir kez daha vurguluyorum bu kumpas, iftira çarkında görev almış sivil insanlar vardır.
Ancak hiç şüpheniz olmasın adaletin tezahür etmesi için kimse kendini saklayamayacak onlarda tek tek ortaya çıkacak ve adalet önünde hesap vereceklerdir.
Sonuç olarak;
Adaletin tesis edilebilmesi ve hukukun üstünlüğünün yeniden sağlanabilmesi için FETÖ’cü hakim ve savcıların açtığı davaların yeniden görülmesi, incelenmesi, ülküdaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi gerekmektedir.
Hak ve hakkaniyet için, adaletin tezahür etmesi için bu mağduriyetlerin giderilmesi ve sorumlularının cezalandırılması gerekmektedir.”
UŞAK’TA ASRIN İFTİRASINI ATAN KUMPAS OPERASYONUNDA GÖREV ALAN YETKİLERİN SON DURUMU ;
Kuruçay Uşak’ta ihaleye fesat karıştırma davasında MHP ve Ülkücü camiayı hedef aldığını söylediği , polis ve yargı
mensuplarını isimlerini de şöyle açıkladı;
1-Dönemin organize suçlar şube müdürü AHMET GENÇ ve birçok mesai arkadaşı FETÖ üyesi suçuyla tutuklanmıştır.
2-Asayiş Şube Müdürü YILMAZ BAYTUN tutuklu.
3-Özel Yetkili Savcıları FATİH GENÇ ve HÜSEYİN ALAYBEY tutukuklu.
4-Özel Yetkili Mahkeme Heyeti CAHİT KARGILI, CEMİL UZUN, ALİ SAYIN VE MAHKEME SAVCISI SEDAT ÖZEN TUTUKLU.
5-UŞAK 2. AĞIR CEZA MAHKEMESİ MÜTALAA SAVCISI MUSTAFA GÖKGÖZ TUTUKLU.
6-İZMİR İHALE BİLİRKİŞİ HEYETİNİN TAMAMI TUTUKLUDUR.
Ayrıca bu isimler meslekten KHK ile ihraç edilmiştir.

Sayfa 2 MHP Basın açıklaması 23 Kasım (1)

 

Sayfa 2 MHP Basın açıklaması 23 Kasım (3)

1,179 toplam okunma, 2 günlük okunma

Yorum Yap