MHP’de Muhterem Kuruçay Uşak il Başkanı seçildi

Türkiye’de 41 ilde yapılan MHP İl Kongrelerinden birisi de Uşak’ta gerçekleştirildi. MHP Uşak İl Başkanı Muhterem Kuruçay, tek liste ile gidilen seçimlerde yeniden İl Başkanı seçildi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi tarafından 19 Şubat’ta Uşak İl teşkilatının kapatılması ve İl Başkanı Ali Kurt’un görevden alınması üzerine yerine atanan MHP Uşak eski Merkez İlçe Başkanı Muhterem Kuruçay, bu kez seçimle yeniden İl Başkanı oldu.

Oy Kullanmaya haiz 565 delege ile yapılan seçimler, Çağrı Düğün Salonu’nda gerçekleşti.  Oy kullanmaya gelen delegeler, düğün salonu girişinde Uşak Belediyesi Mehter Takımının gösterisi ile karşılandı.

MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ MESAJ GÖNDERDİ

Gerekli çoğunluğun sağlandığı açıklandıktan sonra, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından divan başkanlığı için önerge verildi. MHP Hatay Milletvekili ve TBMM Divan Kâtibi Mehmet Necmeddin Ahrazoğlu Divan Başkanı, MHP Uşak Merkez İlçe Başkanı Zeki Öztürk, Uşak İl Genel Meclisi MHP Grup Başkanvekili İbrahim Cevher ve Ömer Ünal divan üyeliklerine oy birliği ile seçildi.

Divan Başkanı Ahrazoğlu, tüm oyunlara karşı MHP’nin bölünemeyeceğini ve iktidara talip olduğunu açıkladı. Ahrazoğlu, MHP genel Başkanı tarafından MHP Uşak İl Kongresine gönderilen mesajı da şu sözlerle salondakilere duyurdu: “Çok Değerli Dava Arkadaşlarım ve Ülküdaşlarım. Öncelikle hepinizi hürmetle, hasretle ve muhabbetle selamlarım. Tarihin sizlere verdiği sorumlulukla görev aşkı ile ve heyecanla içinde bulunduğunuz salonda toplandınız.  Her biriniz ayrı ayrı tebrik ediyorum. İnanıyorum ki, MHP’nin 48 yıllık tecrübesi ve birikiminin, en iyi şekilde en emin yolardan geleceğe taşıyacaksınız.  Bu itibarla hepinize güveniyorum.

Bildiğiniz gibi 16 Ocak 2016 tarihinde aldığımız bir karar gereği partimizin 12. Kongresi 18 Mart 2018 yılında yapılacaktır.Büyükkongremizin ikmali sayılan il ve ilçe kongreleri de belirlenmiş tarih aralıklarında tamamlanacaktır. MHP, 1 Kasım 2015 Genel seçimlerini takip eden süreçte ağır ve çok boyutlu operasyonlara maruz kalmıştır. Tarihi misyonumuzu ve duruşumuzu çekemeyen odaklar ve karanlık çevreler vakit kaybetmeksizin harekete geçmişlerdir.

MHP, maalesef zorlu ve yıpratıcı günler yaşamıştır. Başarımızda hiçbir payı bulunmayan bir güruh yürüyüşümüzü bozmaya davamızı ertelemeye, silahı ile her türlü fitne nifakı sokmaya çalışmıştır. Çok şükür çok sayıda ülküdaşım, iman ve dayanışma ruhu ile etkisiz hale getirmiştir.

Sizler, 3 hilale sahip çıktınız. Sizler, şehitlerimizin aziz hatırasına leke sürdürmediniz. Dava adamı nasıl olur? Gösterdiniz. Hiç kimsenin göz ardı edemeyeceği partimizin siyasal varlığı, Türkiye üzerinde düşünceleri olan milletimiz üzerinde iyi ya da kötü emelleri olan her unsurun dikkate aldığı bir kudret halini almıştır. Üzerinde titrediğimiz bu muhteşem millet eserini ve inanmış kadrolarımınız siyasi mücadele alanı dışında gelişen olaylarla silinip gitmesine göz yummayacağımızı bir kere daha ifade etmek istiyorum.

“MHP TÜRK SİYASETİNE MÜHRÜNÜ VURMUŞTUR”

Partimizin ulaştığı kuvvet ve mevkii kolay elde edilmemiştir.Yaşanan vahim olaylara, kurulan tuzaklar, sürdürülen yıldırma çalışmaları ve iftiralar hepimizin bildiği gerçeklerdir.Meşakkatler, sabırla, çiller heyecanla, karamsarlık imanla adım adım aşılarak bugünlere gelmiştir.

MHP Türk siyasetine mühür vurmuştur. Türk Milletinin kurucusu, kurtarıcısı, tıpkı 16 Nisan’da olduğu gibi değiştiricisi olmuştur. Unutmayınız ki; değişen yönetim sistemi ile çok daha etkin olacaktır. Partimizin önündeki engelleri hep birlikte yıkacağız. 48 yıllık birikimimizle, onurlu Türk Milleti’nin geleceğini yönetmeye talip olduğumuzu ve büyük başarılara imza atacağımızı herkese görecektir.

Bugünkü kongremizin birlik ve beraberliğimizi pekiştirmesi, bütün arkadaşların dava ruhu ve hissiyatı ile sorumluluk olması en büyük beklentimdir. Sudan sebeplerle, eften püften bahanelerle darılmak, gücenmek, küsmek ve bana ne? Demek tasvip etmeyeceğimiz hallerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm dava arkadaşlarımı saygı ve sevgilerimle selamlıyor, il kongremizin hayırlı olmasını CenabıAllah’tan niyaz ediyorum.”

“5 BİN ŞEHİDİN KANI İÇİN PAZARLIK YAPTIRMAYIZ”

MHP Uşak İl Başkanı ve İl başkanı Adayı Muhterem Kuruçay konuşmasında, Türk milliyetçiliği fikriyatının 200 yıllık bir geçmişe dayandığını, merhum başbuğ Alparslan Türkeş’in bu fikriyatı 1969 yılında bir siyasi harekete dönüştürdüğünü açıkladı. Kuruçay, MHP Genel başkanlık koltuğunun, Selçuklu, Osmanlı’nın ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün koltuğu olduğunu da vurguladı.

Kuruçay, “Türk Milliyetçiliği 1969 yılından 2017 yılına kadar üzerinden oyunlar oynanan ve bir takım hesaplar yapılan bir harekettir. Düşmanlarımızın bu oyunları ve hesapları yapmasından gurur duyarız. Bu oyunlar Hak yolunda İslam yolunda olduğumuzun göstergesidir. 1 Kasım Genel seçimleri sonrası MHP’nin Genel Dr. Devlet Bahçeli’yi indirmek için oyunlar tezgâhlandı.

Paradigmanın değişmesi adı altında bir takım oyunlar oynanandı. Neymiş bu paradigma değişmesi? 5 bin şehidin kanını pazarlık yapılması mı? Yaptırtmayacağız.  1 kasım genel seçimleri sonrası ne oldu?. Bir ateştin, bir Yahudi’nin, bir Hristiyan’ın yapmayacağı bir işe kalkıştılar. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli hastanedeyken, genel başkan değişikliği için imza toplayan haysiyetsiz ve onursuzlarla gerçek milliyetçiler karşı karşıya kaldılar. Bu insanlığa sığmaz. Bizim gibi liderin yanında duran teşkilat başkanlarımız sayesinde amaçlarına ulaşmadılar. Üç hilalli bayrağımız Uşak’ta dalgalanmasın diye uğraşan yöneticilerimizle mücadele ettik. Bizi sırtımızdan hançerleyen çakallarla işimiz olmaz.

“MHP ÜZERİNDEN HESAP YAPTIRMAYIZ”

Davasına inananlar işte burada. Partisinde ve liderinin yanında olmaya devam edecekler. İşte bu inanç Türk Milletini Kızıl Elmaya götürecek. 1 Kasım seçimleri sonrası bitmiş dedikleri MHP, 15 Temmuz da dik durarak milletini kurtardı. Bitmiş dedikleri MHP 16 Nisan’da bir değişimin belirleyicisi oldu. MHP ilelebet kalacaktır. MHP yok olduğu gün kıyamet kopmuştur. Hiç kimse MHP üzerinden hesap yapmasın. Yaparsanız cevabınızı alırsınız.

İçimizdeki milliyetçilere milliyetçiliği öğretemedik. Ama genel başkanımız sayın Bahçeli, Cumhurbaşkanımızdan, ulusal kanallarda yayınlanan  dizilere kadar milliyetçiliği öğretti. Bana gösterdiğinizi teveccüh için hepinize şükranlarımı sunarım. Sizlere layık olmak için daha çok çalışacağım.”

Yapılan seçimler sonrası MHP Uşak İl Başkanı yeniden Muhterem Kuruçay olurken, il yönetimi de şu isimlerden oluştu:

Çetin Tuncer, Halit Görgülü, Gökhan Karaman, Şuayip Tokyay, Enver Demir, Tolga Uçak, Ersoy Kangıran, Ali Osman Şimşek, İlhan Güneş, Yasin Yavuz, Orhan Aydoğan, Muammer Özdemir, Süleyman karahan, Özgür Cingöz, Ramazan avlar, Nihat Erkan Gürsel,  Ender Karagün, Murat Azizlerlilioğlu, Hulusi kaynak, Aytekin Akkan.

HABER / SALİH KILINÇ

920 toplam okunma, 2 günlük okunma

Yorum Yap