Özel Güvenlikçi cinayetinde flaş gelişme

Uşak’ta 112’den yardım istedikten sonra yaklaşık 8 saat aranan ve daha sonra cesedi bulunan Osman Yılancı’nın Kayağıl Köyünde define aramaya gittiği arkadaşları tarafından vurulduğu iddia edildi.

Önceki gün Kayağıl Köyü civarında yaralı olduğunu belirterek 112 acil servisinden yardım isteyen özel Güvenlik Görevlisi Osman Yılancı’nın 5 arkadaşı ile define aramaya gittiği bilinmeyen bir nedenle aralarında kavga çıktığı ve Osman Yılancı’nın arkadaşları tarafından yüzünden ve ayağından saçmalarla vurularak öldürüldüğü iddia edildi.

CESEDİ YOL KENARINDA BULUNDU

Geçtiğimiz Cuma günü gece yarısı 112 Acil Servisini arayarak, vurulduğunu belirten ve yaralı olduğu için çok kan kaybettiğini söyleyerek yardım isteyen Özel Güvenlik Görevlisi Osman Yılancı’nın bir cinayete kurban gittiği tespit edildi.

Uşak Merkeze bağlı Karakuyu Köyünden olduğu öğrenilen evli ve bir çocuk babası Özel Güvenlik Görevlisi Osman Yılancı (36) 28 Nisan’ı 29 Nisan’a bağlayan gece 112 Acil Servisini arayarak vurulduğunu ve çok kan kaybettiğini belirterek yardım istemiş, ancak bulunduğu yeri tam olarak tarif edememişti.

Osman Yılancı’nın sadece Kayağıl Köyü civarında olduğunu bildirmesi üzerine Uşak İl Jandarma Alay Komutanlığına bağlı ekipler ve AFAD ekipleri İtecik Tepesi civarında sabah kadara arama çalışması yapmışlar ama bir netice elde edememişlerdi.

Cumartesi sabahı jandarmaya yapılan bir ihbarda Kayağıl Köyü termal tesisleri kenarında bir erkek cesedi bulundu bildirildi.

Yapılan incelmede, vurulan şahsın, gece yardım isteyen Osman Yılancı olduğu, bacağından vurularak, kan kaybı sonucu yaşamını yitirdiği tespit edildi. Olay yeri incelmesinin ardından Yılancı’nın cesedinin Adli Tıp’ta incelenmek üzere İzmir’e gönderildiği öğrenildi.

Osman Yılancı’nın kim ya da kimler tarafından öldürüldüğü konusunda güvenlik güçlerinin soruşturmaya başladığı ve bazı ipuçlarına ulaştığı öğrenildi.

YÜZÜNDEN VURULDU

Osman Yılancı’nın kaçak tarihi eser aramak için 5 arkadaşı ile Lidya ve Roma döneminden tarihi eserlerin bulunduğu bilinen Kayağıl Köyüne gittiği, burada arkadaşları ile kavgaya tutuştuğu iddia edildi.

Ege’de Yenigün Gazetesinin yaptığı araştırmaya göre, Osman Yılancı’nın yüzünde saçma izleri olduğu ve bir el parmağının kesik olduğu bilgisine ulaşıldı. Jandarma’nın Osman Yılancı’nın beraber kaçak kazı yaptığı arkadaşlarının peşine düştüğü de öğrenildi.

KAYAĞIL KÖYÜ 2 BİN 500 YILLIK BİR UYGARLIĞI BARINDIRIYOR

Uşak Merkezinin 10 kilometre batısında yer alan Kayağıl Köyü’ günümüzden 2 bin 400 yıl evvel yaşamış Lidya ve daha sonar gelen Pers, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı uygarlıklarına ev sahipliği yapmış çok önemli eski bir yerleşim alanı olarak her dönem define avcılarının ilgisini çekmiş antik bir yerleşim alanı üzerine kuruludur.

Köyün güneyinde bulunan Asar tepesinde bulunan kaya mezarları, yıllarca tarihi esre kaçakçıları tarafından delik deşik edilmiş ve büyük tahribata uğramıştır. Kaçakçılar, burada 2008 yılında kamp kurarak büyük bir kazı gerçekleştirmişler, eserleri kaçıramadan jandarma tarafın yakalanmışlardır.

Uşak Belediyesi tarafından 2013 yılında burada termal tesis yapılması ve Uşak Güney çevre yolunun da buradan geçmesi, Kayağıl Köyünü daha da cazip hale getirmiştir.

Tarihi eser kaçakçıları alınan tüm önlemlere rağmen bölgede durmadan kaçak kazı yapmaktadırlar.

SALİH KILINÇ / ÖZEL HABER

1,753 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap