PTT 177 Yaşında

ptt-2 ptt-5 ptt-1Ülkemizin en köklü kamu kuruluşlarından biri olan PTT AŞ.’nin kuruluşunun 177. yılı Uşak’ta törenlerle kutlandı.

İlk tören Uşak PTT Başmüdürlüğünde düzenlendi. Burada 177. Sıra numarası alan bir müşteriye pul albümü hediye edildi. İkinci törende Atatürk Anıtı’na çelenk kondu.  Burada bir açıklama yapan Uşak PTT Başmüdürü İsmail Ertaş, “PTT AŞ, 177 yıldır artırarak devam ettirdiği üstün hizmet anlayışı ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi ve halkımızın takdirini kazanmayı başarmıştır” dedi.

PTT Uşak Başmüdürlüğü binasında kuruluşunun 177. Yılı nedeniyle 177 sırayı alan talihli müşteri Gülsüm Tekinkaya isimli kadın oldu. Tekinkaya’ya hatıra pul albümü hediye eden PTT Uşak Başmüdürü İsmail Ertaş kendisini kutladı.

İkinci tören, Atatürk Anıtı’na çelenk konmasıyla başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından bir açıklama yapan Ertaş, şunları söyledi: “Posta İdaresi 23 Ekim 1840 tarihinde posta ihtiyaçlarına cevap vermek üzere kurulmuş, 1854 yılında telgrafın icat edilmesinden 11 yıl sonra da telgraf hizmeti vermeye başlamıştır. PTT Genel Müdürlüğü, 1933 de Bayındırlık bankalığına, 1939 yılında Ulaştırma Bakanlığı’na bağlanmıştır. Hala bu bakanlığımıza bağlıdır.

PTT 177 yıldır insanların mutluluklarını, üzüntülerini taşıdığı mektuplarla paylaşmanın ötesinde, posta idaresi olarak kurulduğu günden bu yana ilerleme ve geliştirme gücünü her yıl artırarak günümüze taşımıştır.”

PTT’nin 177yıldır ülkemizin her köşesine hizmet sunduğunu kaydeden Ertaş, “ PTT, 177 yıllık tarihi geçmişin verdiği haklı guru ve güvenle, 2002 yılından sonra teknolojiyi de çok iyi kullanarak, hızlı bir gelişim ve dönüşüm içerisinde büyük atılımlara imza atmıştır. 2004 yılında PTT Bank projesi ile Türkiye’nin en büyük otomasyon ağına sahip kuruluşu olmuştur. Türkiye genelinde 4 bin 500’ü aşkın işyeri otomasyon ağıyla birbirine bağlanmıştır. Teknolojinin günlük hayatımıza her her alanda girmesinden sonra eski değerini kaybeden mektup ve posta kartı gönderilerinin canlandırılması için Genel Müdürlüğümüzce, “Kart bizden göndermek sizden” projesi ile yıl boyunca yıl boyunca özel gün ve haftalar için uygun temalı kartlar, mektup kartları ve zarflar bastırılıp posta gişelerimizde ücretsiz olarak sunuluyor. Yine özel günler yaklaştığında kargo gişelerimizde indirimler uygulanmaktadır. Bu sayede; kartını yazıp gelen müşterilerimiz sadece gönderim ücretini ödeyerek yakınlarını mutlu edebiliyor iken hediye göndermek isteyen müşterilerimiz de uygun kargo ücretlerimizin indirimli haliyle sevdiklerine hediyelerini ulaştırabiliyorlar” dedi.

“UŞAK’TA DA ARAÇ FİLOMUZU YENİLEDİK ŞUBE SAYIMIZI DA ARTIRCAĞIZ”

Ertaş, PTT Uşak Başmüdürlüğünün yatırımları ve çalışmaları hakkında da şu bilgileri verdi: “Uşak Başmüdürlüğü olarak 2017 yılında araç filomuz yenilenmiş olup, Uşak Başmüdürlüğüne 12 adet filo araç ve 3 adet idari taşıt, 16 adet resmi motosiklet ile hizmetlerimizi yürütüyoruz. 2018 yılında araç filomuzu daha da genişletmeyi hedefliyoruz. Ayrıca 6 merkez, 6 adet şube ve 14 acente ile her noktaya ulaşamaya çalışıyoruz. Toplam 26 işyerinde dışarıdan hizmet alımı ile çalışanlarımız dahil 137 personelle ihtiyaçlara cevap vermeye çalışıyoruz.

Hedefimiz; Uşak Başmüdürlüğü olarak 2018 yılı içerisinde TS EN ISO 9001 kalite belgesi almaktır. Başmüdürlüğümüzü PTT Bank konseptine uygun olarak yeniden tadilat ettirmek ve mevcut işyeri ve personel sayısını artırarak Uşak Üniversitesi, Tekstil OSB, Karma Deri OSB, Karaağaç, Fatih mahalleleri şubeleri ve Eşme Yeleğen PTT acentelerini de hizmete sunmak hedeflerimiz arasındadır.

Genel müdürlüğümüzün ifadesiyle PTT’mizi bir dünya markası yapmak istiyoruz. PTT Genel Müdürümüz Sayın Kenan Bozgeyik’in Dünya Postalar Birliği Dönem Başkanlığı yapmasının haklı gururunu taşıyoruz. Tüm Türkiye’de 2023 yılına kadar işyeri sayımızın 4 bin 500 den 15 bin’e, 40 bin olan mevcut personel sayımızı 100 bin’e çıkarmak, çağın gerektirdiği tüm dünyada haberleşme ve iletişim alanında yaşanmakta olan gelişmeleri aynı anda takip ederek uygulamaya koymayı hedefleyen bir şirket olarak 177 yıllık tecrübenin verdiği güvenle hep birlikte şirketimizi daha da ileri taşımanın gayreti içinde olacağız. Hizmette ve başarıda sınır tanımayan bir anlayışla şirketimizin 177. Yılının hayırlara vesile olmasını dilerim.”

SALİH KILINÇ / HABER

198 toplam okunma, 2 günlük okunma

Yorum Yap