PTT ve Esnaf Uşak Otogarından Şikayetçi

PTT  ve Esnaf Uşak Otogarından Şikayetçi

Uşak otogarında hizmet veren PTT kargo şubesi ve otogar esnafları otogar binasının atıl halinden şikayetçi. Binanın her yerinden su aldığını ve döküntüler olduğunu belirten esnaf buradan gelip geçen yolcuların da Uşak denilince akıllarında metruk bir görüntü kaldığını söylüyor.

Edinilen bilgilere göre Uşak otogarında yıllardır hizmet veren PTT korgo şubesini kışın su basıyor. Burada tavandan gelen sulardan mektuplar ve kargoları korumak için  uğraş veriliyor. Şubenin 6 yıldır bu şekilde olduğunu belirten yetkililer bütün şikayetlerine rağmen bir çözümün bulunmadığını ifade etti.  Yetkililer daha önce defalarca  Uşak Belediyesine yazılı şekilde durumu bildirildiğini,  yazılı olarak cevap alamadıklarını ancak sözlü olarak yeni otogar yapılacağı için buranın zaten yıkılacağı yönünde geri dönüşler olduğunu söyledi. Müşterilerden hali hazır durum için şikayetler aldıklarını söyleyen yetkililer bir çatının bir an önce onarılmasını istedi.

Otogar içinde esnaflık yapan vatandaşlar da otogar  binasının son derece bakımsız ve atıl bir vaziyette olduğunu bu görüntünün Uşak için kötü bir izlenim bıraktığını söyledi. Esnaf,  belediye yetkililerinden buranın bir an önce bakımının yapılmasını istedi. Bina içerisinde yaşayan ve burada yatıp kalkan bir vatandaş da gelen geçenin ilgi odağı oluyor. Kişinin duruma hakkında bilgi veren esnaf bütün telkinlere  ve yardım tekliflerine  rağmen  şahsın buradan ayrılmadığını söyledi.

Konuyla ilgili konuşan Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ durumdan haberdar olduklarını havaların düzelmesine müteakip en  kısa zamanda özellikle çatı tamiratının yapılacağını söyledi.

HABER / BAYRAM KELEŞ

Sayfa 5 ozkanyalim (4) Sayfa 3 PTT  ve Esnaf Uşak Otogarından şikayetçi (6) Sayfa 3 PTT  ve Esnaf Uşak Otogarından şikayetçi (4) Sayfa 3 PTT  ve Esnaf Uşak Otogarından şikayetçi (2)

 

931 toplam okunma, 2 günlük okunma

Yorum Yap