Rota Dağcılık Şehitler İçin Zirveye Tırmandı

Rota Dağcılık Şehitler İçin Zirveye Tırmandı

Uşak Rota Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü,  Hocalar İlçesine giderek buranın şehidi Komando Er Kâmil Tunç ve tüm şehitlerimiz için, 15 kilometre yürüyerek, bin 560 metre yüksekliğindeki Tülü Gediği tepesine tırmandı.

Kayseri de düzenlen bombalı araç saldırısında şehit olan Jandarma Komando Er Kamil Tunç ve tüm şehitlerimizi ölümsüzleştirmek isteyen Uşak Rota Dağcılık ve Doğa Sporları kulübü, üyesi 20 dağcı, ilçeye 15 kilometre uzaklıkta bulunan Tülü Gediği tepesine tırmandı.

Daha sonra ilçe merkezine gelen dağcılar adına Yönetim kurulu Üyesi ve etkinlik sorumlusu Ramazan Ulusoy, Şehit Kamil Tunç anısına yaptırdıkları bir plaketi şehidin babası İsmail Tunç’a sundu ve Tunç ailesine başsağlığı diledi.

“VATAN İÇİN CAN VERENLERE NE YAPSAK AZ GELİR”

Başak bir bölgede yürüyüş programı yaptıklarını kaydeden Ramazan Ulusoy, 17 Aralık tarihinde Kayseri de meydan gelen terör saldırısı sonucu yaşamını kaybeden 14 askerden birisinin Uşak’a 60 kilometre uzaklıktaki Afyonkarahisar2a bağlı Hocalar İlçesinden Kamil Tunç olması üzerine, Tunç ve tüm şehitlere addettikelri bu yürüyüşü şehidin memleketine kaydırdıklarını söyledi.

Yürüyüşün ilçeye bağlı Davulga Köyünden başladığını belirten Ulusoy, “Yine Hocalar İlçesinden bölgeyi iyi bilen Sayın İbrahim Demirbaş rehberliğinde tüm şehitlerimiz için 15 kilometre yürüdük. Dağlarda kar ve buz olmasına rağmen yürüyüşümüz için hava şartları olumluydu. Bölgede bin 560 metre yüksekliğinde bulunan Tülü Gediği tepesine sağ salim ulaştık. Yine başarılı bir inişle Hocalar’a geri döndük” dedi.

Dönüşte şehit Komando Er Kamil Tunç’un babasına şükran plaketi sunduklarını söyleyen Ulusoy, “Şehit babasına ne diyeceğimiz bilemedik. O da hiç konuşamadı. Gencecik çocuklarımız vatan aşkına canlarını vermekten çekinmiyor. Onlara ve yetiştiren ailelerine şükranlarımızı sunuyoruz. Yine de ateş düştüğü yeri yakıyor. Allah mekânlarını cennet eylesin” temennisinde bulundu.

Rota Dağcılık ve Doğa Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Ulusoy  – ”Bu etkinlik de bizleri misafir eden, Hocalar İlçesi Belediye Başkanımız Sayın Ali Arslan’a teşekkür ederim.Ayrıca bize rehberlik yapan Sayın İbrahim Demirbaş’ada teşekkürederim. Güzel ve hüzünlü bir etkinlik oldu” değerlendirmesinde bulundu.

BİR KIZ BİR OĞLAN İKİ KARDEŞTİ

Kayseri’de 17 Aralık Cumartesi günü bombalı araçlı saldırıda şehit olan 14 erden birisi olan komando er 20 yaşındaki Kamil Tunç’un acı haberi Afyonkarahisar’ın Hocalar İlçesi’nde oturan ailesine ulaştığında acı haberi alan anne ve baba fenalaşmış ve hastaneye kaldırılmıştı.

 

Kayseri Komando Tugay Komutanlığı’ndan izne çıkan er ve erbaşları taşıyan otobüse bombalı araçla düzenlenen saldırıda şehit Kamil Tunç’un ailenin 2 çocuğundan küçüğü olduğu ve 4 ay önce askerlik görevine başladığı belirtildi. Samsun’da acemi birliğini tamamladıktan sonra Kayseri Komando Tugayı’nda askerlik görevini sürdüren Kamil Tunç’un sözlü olduğu kaydedildi.

ANNE VE BABASI HASTANEYE KALDIRILDI

Kamil Tunç’un şahadet haberi, Hocalar İlçesi’nde oturan şehidin babası inşaat işçisi İsmail Tunç ile annesi Hamiyet Tunç acı haberi aldıktan sonra fenalaştı. Eve gelen sağlık ekipleri tarafından ambulansa alınan Tunç çifti, Hocalar Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Burada tedaviye alınan anne ve babayı Afyonkarahisar’dan gelen heyet hastanede ziyaret etti.

Şehit komando er Kamil Tunç’un askere gitmeden eczanede kalfa olarak çalıştığı ve 2 ay önce dağıtım izni için memleketine geldiği de öğrenildi.

HABER/SALİH KILINÇ

Sayfa 5 sehitrota (1)

(Şehit Kamil Tunç anısına yaptırdıkları bir plaketi şehidin babası İsmail Tunç’a sundu ve Tunç ailesine başsağlığı diledi.)

Sayfa 5 sehitrota (5) Sayfa 5 sehitrota (6)

1,369 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap