“Sağlıklı Yaşam Hayatı Güzelleştirir”

Halkla İlişkiler Kampanyası dersi kapsamında ‘’Sağlıklı Yaşam Hayatı Güzelleştirir’’ kampanyasının etkinliğini ikinci ayağı gerçekleştirildi. İlki Mustafa Kemal Paşa amfisinde gerçekleştirilen etkinlikte,  katılımcı öğrenciler arasındaki çekiliş sonrası kazananların, bağımlılıklarından kurtulmak için başvuranların tedavisine başlandı. Yürütücülüğünü Zeki Cevahir ve Abdiqafar Abshir’ın üstlendiği ve Medical Park Uşak Hastanesinin sponsorluğunda gerçekleştirilen ikinci etkinlikte, sigara ve alkol bırakmak isteyen gönüllü öğrenciler katıldı.

Dünyanın kanayan yaralarından biri olan sigara ve alkol bağımlılığını, ülkemizde ve bölgemizdeki sıkıntılarını çözmek adına gerçekleştirilen etkinlikte, tedavi süreci 1 ay boyunca devam ettirildi. Etkinlik sonucunda çekilişle belirlenen, sağlıklı yaşama destek olmak isteyen öğrencilere tedavi süreci uygulandı. Tedavi sonucunda 5 gönüllü öğrenciden 3 tanesi sigarayı kesin olarak bırakırken, 1 kişi yüzde 70, 1 diğeri ise yüzde 80 oranında sigarayı bıraktı.

Medical Park Uşak Hastanesi destekleriyle ve gönüllü öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, Uzman Dr. Murat Yüzüak’ın uyguladığı tedavi süreçleri uygulanarak gerçekleştirilen etkinlikte, başta sigara ve alkol bıraktırma için neler yapabilir, hangi yollar kullanılır konularında bilgi verilirken, sigara ve alkol bıraktırma programları gönüllülerle uygulandı.

198 toplam okunma, 2 günlük okunma

Yorum Yap