Sahte hesaplarla Uşak Valisi Ahmet Okur Hedef Alındı

Sahte hesaplarla Uşak Valisi Ahmet Okur Hedef Alındı

Sosyal medyada sahte hesaplar açılarak Uşak Valisi Ahmet Okur’un FETÖ’cuların haberleştiği şifreli byloock programı kullandığı iddialarına resmi cevap geldi.

Uşak Valiliği resmi sitesinde yapılan açıklamada,  Algı operasyonu yapılmaya çalışıldığına dikkat çekildi. Açıklamada,  asıl hedefin teröre karşı yürütülen kararlı mücadeleye darbe vurmak olduğu da belirtildi.

“TERÖRLE MÜCADELEMİZİ SULANDIRMAK İÇİN YAPILIYOR”

Sosyal medyada açılan sahte hesaplarla Uşak Valisi Ahmet Okur’un byloock kullandığı yönündeki iddialara, Uşak Valiliği resmi sitesinden verilen cevapta, terörle mücadelenin kararlılıkla süreceği vurgusu yapılarak şu ifadelere yer verildi:

“Son günlerde sosyal medyada “Uşak Valisinin Bylock kullandığı ileri sürülerek” yürütülmeye çalışılan algı yönetimine ilişkin bazı hususlarda kamuoyunun bilgilendirilmesine ihtiyaç duyulmuştur.

1- Özellikle bilinmelidir ki ilimizde yürüttüğümüz FETÖ/PDY’ye yönelik mücadeleyi sulandırmayı, kamuoyunu yanıltmayı, eksik ve yanlış bilgilerle ters algı oluşturarak halkımızı yönlendirmeyi amaçlayan ve sosyal medya hesapları üzerinden organize edilen adeta bir terör örgütü gibi faaliyet gösteren ve bu amaca hizmet eden kampanyalar amacına ulaşamayacağı gibi kararlılığımızı da kesinlikle etkileyemeyecektir. Ülkemizin geleceği için son derece önemli olan ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ REFERANDUMU sürecinde halkımızın zihnini karıştırmak ve olumsuz bir tablo oluşturmak amaçlı bu tür girişimler ve karalama kampanyaları insanımızın inançlı kararlılığı sayesinde mutlaka akim kalacak, amacına ulaşamayacaktır. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da terör örgütlerinin tüm hücreleri bertaraf edilene, ilimizde de en ufak bir tehdit unsuru kalmayana kadar kolluk birimlerimiz, yargı kuruluşlarımız ve halkımızla beraber sonuna kadar mücadeleye devam edeceğiz.

2- Bu süreci sekteye uğratmak amacıyla tarafım ve ilgili kurumlara yönelik tüm karalama çalışmalarını yakından takip ediyor ve kararlılığımızı bir kez daha vurguluyoruz. Milletimiz, 17/25 Aralık ve öncesinde başlayan süreçte Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yürütülen bu mücadeleyi sükûnet, takdir ve minnet duygularıyla takip etmektedir.

3- Bu mücadelede ön planda olan başta yargı mensuplarımız olmak üzere, emniyet ve jandarma teşkilatımıza da özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Tüm terör örgütlerine yönelik aynı kararlılıkla devam edecek mücadelemizden sözde endişesi olan çevreler şunu bilmelidir ki bizim bu mücadelede rehberimiz; Sayın devlet büyüklerimizin liderlik ve kararlılıkları ile aziz milletimizin destekleri ve yanımızda hissettirdikleri büyük güçtür.”

HABER / SALİH KILINÇ

425 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap