Serdar Tuncer ile Uşak’ta “Gençlerle Hasbihal Sohbetleri”

Serdar Tuncer ile Uşak’ta  “Gençlerle Hasbihal Sohbetleri”

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce “Hasbihal Gençlik Sohbetleri” programı kapsamında Uşak’ta düzenlenen “Şiirlerle Osmanlı” etkinliğinin konuğu Şair Serdar Tuncel oldu.

Uşak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce Atatürk Kültür Merkezi (AKM) 1 No’lu Salonda, “Hasbihal Gençlik Sohbetleri” programı kapsamında “Şiirlerle Osmanlı” etkinliği düzenlendi. Programa katılan Serdar Tuncer, şair Osmanlı padişahlarından şiirler sundu.

“OSMANLI’NIN YAPTIĞI HAYIR İŞLERİNİN DÜNYADA ÖRNEĞİ YOK”

AKM, 1 No’lu salonda düzenlenen etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Ardından sahne alan Serdar Tuncer, etkinlikte yaptığı konuşmada, İstanbul’da ve Kayseri’de gerçekleşen terör saldırısı sonucu verilen şehitler ve Halep’te yaşanan katliamlar nedeniyle programa çıkarken mahzunluk taşıdığını söyledi.

Uşak’ta bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Tuncer, “Adı bile “Uşşak” Aşıklar Diyarı. Uşak’a aşık olmak için adını tellafuz etmek yeterli” dedi.

Osmanlının çok büyük bir medeni devlet olduğunu ifade eden Tuncer, “Osmanlı 200 binin üzerinde vakıf kurdu. Bütün sosyal faaliyetler halk eliyle Allah rızası için yapılmış. Bunun yeryüzünde başka bir yerde örneği yok. Sadaka taşları oluşturulmuş. Yardıma muhtaç kişiler için o taşlara paralar bırakılmış ihtiyaçlarını karşılaması için. Yeri geldi haftalarca o paralara kimse dokunmadı. Bizler böyle bir medeniyetin çocuklarıyız.” diye konuştu.

Tuncer programda, Fatih Sultan Mehmet’in “Avni”, Yavuz Sultan Selim’in “Selimi” ve Kanuni Sultan Süleyman’ın “Muhibbi” mahlasıyla yazdığı şiirlerinden bölümler ile “Türkiye Yıkılmaz” adlı şiiri seslendirdi.

SERDAR TUNCER KİMDİR?

Serdar Tuncer (d. 16 Ağustos 1978, Ankara), Türk televizyon programcısı ve şair.Lisede radyo programlarına, üniversitede televizyon programlarına başladı.

Şiir Kitapları

“Sen İstanbul Kokardın” 1997

“Aynalar” 2003

“Satır Arası Hikayeler” 2005

Şiir Albümleri

“Sen İstanbul Kokardın” 2009

“Bir Hilal Uğruna” 2011

“Şiirin Sultanları” 2013

Kanal a televizyonunda yayınlanan “Gecede Bir Gün” Programı 2005 yılının en iyi tv kültür sanat programı seçildi.

Kanal A’da “Yıldızdan Mahyalar” isimli programı sundu. 2007 yılında Kanal 1’de yayınlanan “Türkiye’de ve Avrupa’da Ramazan” isimli programı sundu.

2008, 2009, 2010 ve 2011 yıllarında Ramazan ayında Topkapı Sarayından canlı olarak TRT 1’de iftar programları sundu. Semerkand Radyo’da hafta içi her gün yayınlanan “Yitik Hazine” programını hazırlayıp sundu. TRT Haber’de Uğur Işılak’la birlikte “Yeni Şeyler Söylemek Lazım” programını sundu. 2012 yılında Semerkand TV’de “Kalbe Düşünce” programını sundu. 2013 Ramazan ayında Kanal D’de “Sahurdan Kalplere” adlı programı sunmuştur.Daha sonra CNNTürk kanalında her hafta pazar günü saat 22:00 ila 23:00 arası başlayan “Başka Şeyler” isimli programı sunmaya başlamış.03 Nisan 2015 tarihi itibari ile CNN Türk kanalından istifa etmiştir.

HABER/SALİH KILINÇ

serdar-4 serdar-5 serdar-1

461 toplam okunma, 2 günlük okunma

Yorum Yap