Seyircisiz maç oynamak hamamda türkü söylemek gibi

Seyircisiz maç oynamak hamamda türkü söylemek gibi

Aldığı cezalar bitmek bilmeyen UTAŞ Uşakspor, evinde seyircisiz oynadığı maçta Demirten Yeşilköyspor’u erken bulduğu gollerle 2-0 yendi.
Tadı tuzu olmayan keyifsiz maça seyirci alınmayınca, Uşak Belediyesi tarafından dışarıda kurulan dev ekrandan maçı izleyen yaklaşık 500 aşigonun tezahüratları saha içinden duyuldu. Bir kısım taraftar da canını tehlikeye atarak Öğretmenevi tarafındaki duvarların üzerine tırmanıp maçı izledi. Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar ve AK Parti Uşak İl Başkanı Servet Kuş da maçı protokol tribününden takip etti.

UTAŞ UŞAK SPOR: 2
DEMİRTEN YEŞİLKÖYSPOR: 0
STAT: Uşak 1 Eylül
HAKEMLER: Davut Dakul Çelik (***), Sercan Ertemiçöz (***), Emre Bulut (***)
UTAŞ UŞAKSPOR: Gökhan (****), Levent (***), Hakkı Hakan (***), Ömercan (***), Salih (***), Kerem (**), Nwogbo (***) (Dk.86 Yusuf?) Selçuk (***), Burak (***) (Dk 65. İbrahim**), Mırlan (***), Burhan (***) ( Dk. 83 Recep?)
DEMİRTEN YEŞİLKÖYSPOR: Ergin (***), Mehmet (**) (Dk 60 Ahmet*) Cüneyt (***), Yasin Kocaman (**), Oğuz Kaan (***), Mesut (**), Fırat (**), Ziya (***) (Dk.86 Tolgahan?), Yasin Ayaklı (**), Kubilay (*) (Dk.36 Ertan**), Mustafa (***)

GOLLER: Burak (Dk.2), Burhan (Dk.34) (UTAŞ Uşakspor)

KART: YOK

İLK YARI
GOL: Maça hızlı başlayan UTAŞ Uşakspor, henüz 2. Dakikada rakip defansın sektirdiği topu kapan Burhan’ın pasını yerden bir vuruşla fillere yollayan Burak ile 1-0 öne geçti.
Golden sonra her iki takımda sahada izleyenleri uyutan bir futbol oynamaya başladı. UTAŞ Uşakpor, erken öne geçmenin rehaveti ile rakip takımda herhangi bir iddiası olmadığı için maça asılmayınca ve de seyirci olmayınca sahada seyir zevki olmayan bir futbol sergilenmeye başladı.
6. Dakikada rakip takımın forveti Mustafa defans anlaşmazlığında kaptığı topta, son vuruşta başarılı olamayınca topu az farkla auta attı.
13. Dakikada kaleci Ergin ile karşı karşıya kalan Mırlan’ın vuruşu kaleye paralel şekilde gitti.
19. Dakikada Levent’in pasında Burak’ın sert şutu auta çıktı.
24. Dakikada yine Levent’in isabetli ortasında Ömercan’ın kafa vuruşu üstten auta çıktı.
Demirten Yeşilköyspor adına kullanılan korner atışında Oğuz Kaan’ın sert şutunu günün başarılı ismi kaleci Gökhan yatarak güçlükle önledi.
GOL: 34. Dakikada ilk golün sahibi Burak’ın soldan artasına yatarak güzel bir vuruş yapan Burhan takımını 2-0 öne geçirdi.
42. Dakikada Mırlan fulelerle dafansı çalımlayıp ceza sahasına giriyor. Güzel ortasına ayak koyan defans topu kornere yolluyor.
43. Dakika Mırlan’ın korner atışında Burhan’ın kafa vuruşunu kaleci Ergin uçarak tekrara kornere yolluyor.
İlk yarı sonunda soyunma odasına 2-0 galip giden taraf ev sahibi UTAŞ Uşakspor oluyor.

2. YARI
İkinci yarıda tam bir Demirten Yeşilköyspor fırtınası esiyor. Ancak, rakibini uyutan UTAŞ Uşakspor da forvetlerin kale önünden kaçırdığı birkaç pozisyon maçı izleyen basın mensupları ve protokole saç baş yolduracak cinsinden oluyor.
Bu yarı rakip forvet Mustafa’ının rüzgar gibi kaleye inip çektiği sert şutun az farkla auta çıkması ile başlıyor.
49. Dakika Mesut’un ortasına Mustafa’nın yükselerek yere doğru vurduğu kafa şutunu, kaleci Gökhan yatarak önlüyor.
58. Dakikada Mırlan’ın soldan ortasında kale çizgisi üzerinde topun altına giren Burhan zoru başarıyor ve topu üstten auta gönderiyor.
59. Dakikada Mırlan soldan Nwogba’ya çıkarıyor. Buzo tek pasla topu Burhan’ın önüne düşürüyor. Burhan’ın vuruşu üstten aut.
64. dakikada Mustafa’nın şutunu kaleci Gökhan uçarak kornere tokatlıyor.
67. dakikada ev sahibi takım yine akıl almaz bir gol kaçırıyor. Burhan’ın pasında Burak kaleci Ergin ile karşı karşıa kalıyor. 2 metreden yaptığı vuruş yandan aut.
73. dakikada Burhan’ın şık volsei az farkla auta gidiyor.
80. dakikada Mırlan’ın tüm defansı çalımlayıp sıfırdan yaptığı ortada Nwogbo’nun yakın mesafeden şutu az farkla yine auta çıkıyor.
86. dakikada İbrahim’in orta sahayı kat edip penaltı noktasında bulunan Nwogbo’ya çıkardığı topa nwogba ayağının ucu ile dürtünce top kaleci Ergin’e geri pas oluyor. Maç da 2-0 sona eriyor.
HABER / SALİH KILINÇ

utas-1 utas-2 utas-6 utas-7

utas-9

658 toplam okunma, 2 günlük okunma

Yorum Yap