Takdir ve Teşekkür Alarak Sevinen Öğrencileri Bir de ADD Sevindirdi

Takdir ve Teşekkür Alarak Sevinen Öğrencileri Bir de ADD Sevindirdi

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Uşak Şubesi takdir ve teşekkür alan ödev evi öğrencilerini ödüle boğdu.

Türkiye’de ilk kez eğitim eşitliğini sağlamak için dershaneye gidemeyen yoksul ve başarılı öğrencileri yetiştirmek amacıyla ADD Uşak Şubesi tarafından kuurlunAybey Mahallesi Ödev Evi öğrencileri hediye sevinci yaşadı.

“CUMHURİYETE VE ATATÜRK İLKELERİNE SAHİP ÇIKACAK ÇOCUKLAR YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ”

Atatürkçü Düşünce Derneği Uşak Şubesi, Aybey Ödev Evi öğrencilerini sevindirdi

Şube Başkanı Dr.Arif Güvenir,“Sloganımız’’ Halkın içinde ,Halkla birlikte, halk için’’çalışmaktır. Geleneksel olarak her dönem sonu çocuklarımıza karne hediyesi dağıtıyoruz.Bu yıl Taktir ve teşekkür alan öğrenci sayılarının oldukça fazla olduğunu görüyoruz.Bu öğrencilerimize özel ödüller verdik.Gönüllü öğretmenler ve katkı sunan tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Güvenir, “ADD Uşak Şubesi olarak amacımız, çocuklarımızı Cumhuriyete ve Atatürk ilkelerine sahip çıkacak, vatanını ve milletini seven,üretken birer vatandaş olarak yetiştirmektir.Bizim için en çalışkan ve en üretken vatandaş,en iyi Atatürkçüdür” ifadesini de sözlerine ekledi.

“YENİ SEVR ANLAŞMALARINA HAYIR”

Kamu yararına çalışan dernek olarak, sosyal sorumluluk projeleri yanında ,bir düşünce kuruluşu olarak ,güncel siyasi gelişmeleride yakından takip ettiklerini kaydeden Güvenir, yeni anayasa değişikliklerine “hayır” diyecekelrini vurguladı. Güvenir, “Olağan üstü hali bahane edilerek,muhalefetin sesini kısarak,demokratik kitle örgütlerinin anayasal hakkı olan gösteri yürüyüşü ve basın açıklamasını yasaklayarak,anti demokratik bir ortamda, yeni anayasa değişikliği ve akabinde bir rejim değişikliğine gidildiğinin farkındayız.

Bu günden sonra çalışmalarımızı Anayasa referandumunda cumhuriyetçi ve Atatürkçü blok oluşturarak HAYIR kampanyasına destek vermek yönünde olacaktır.İnanıyoruz ki halkımız dayatılmaya çalışılan YENİ SEVR’  anlaşmalarına izin verilmeyecektir” şeklinde konuştu.

HABER/SALİH KILINÇ

add (7) add (2) add (5)

1,721 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap