TEMA 4. Ağaçlandırma Şenliği düzenledi

TEMA 4. Ağaçlandırma Şenliği düzenledi

TEMA Uşak İl Temsilcili bu yıl ağaçlandırma şenliğinin 4. düzenledi ve bin 50 çam fidanı dikti.

TEMA, Uşak İl Temsilciliği tarafından her yıl düzenlenen ağaçlandırma şenliğinin 4. Uşak Tekstil Organize Sanayi Bölgesi (OSB) bitiminde bulunan alanda gerçekleşti. Bu yıl rekor düzeyde katılımın gerçekleştiği şenlikte bin 50 çam fidanı dikildi.

‘HEPİMİZİN ORTAK GELECEĞİ İÇİN FİDAN DİKMELİYİZ’

Ağaçlandırma şenliğine katılan TEMA Uşşak Gönüllüleri, Genç TEMA, Uşak Rota Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü ve çevreye duyarlı yaklaşık 600 kişi, 12 otobüsle Uşak OSB civarındaki ağaçlandırma alanına hareket etti.

Burada bin 50 fidan dikildikten sonra şenlik başladı. Özellikle öğrenciler müzik eşliğinde oynayarak etkinliğe renk kattı. Katılımcılara yemek olarak, lahmucun, ayran ve su ikram edildi.

Etkinlik sonrası açıklamalarda bulunan TEMA Uşak İl Temsilcisi Doç. Dr. Barış Metin, “Uşak TEMA Temsilciliği olarak bu yıl ağaçlandırma şenliğinin 4. nü düzenledik. Bu kez, Uşak OSB bitimindeki alanda ağaçlandırma şenliği düzenledik. TEMA Uşak İl temsilciliği, Genç TEMA, Uşak OSB etkinliği ortaklaşa organize etti.  işadamları Kadir Kaya ve Bekir Güneşhan da sponsor oldu. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bu yıl 12 otobüsle yaklaşık 600 kişi etkinliğimize katıldı. Bulunduğumuz bölgede tam bin 50 çam fidanı diktik” dedi.

temabarismtn

Metin, “Gelecek nesillere yaşanabilir bir Dünya bırakmanın yolu ormanları korumaktan ve ağaçlandırma çalışmaları yapmaktan geçiyor. Eğer ormanlarımızı korursak, kaybettiklerimizin yerine de yenilerini koyarsak havamızı, suyumuzu, bitkilerimizi, hayvanlarımızı ve kendimizi korumuş olacağız. Hepimizin ortak geleceği için yapacağımız en iyi şeylerden biri de fidan dikmektir” şeklinde ağaç dikmenin önemini de vurguladı.

HABER / SALİH KILINÇ

tema-2 tema-3 tema-4

tema-5

358 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap