Tozan; “Güllü Köyünü ve Uşak’ı büyük ayıptan kurtardık”

Tozan; “Güllü Köyünü ve Uşak’ı büyük ayıptan kurtardık”

Eşme İlçesine bağlı Güllü Köyüne kanalizasyon sistemi bu yıl İller Bankası tarafından yapılacak.

Uşak iline 55 km, Eşme ilçesine 30 km uzaklıkta,. Karakuyu ve Taş Mahallelerinden oluşan Güllü Köyünde yıllardır kanalizasyon sistemi olmadığını belirten CHP Eşme İl Genel Meclisi Üyesi Yılmaz Tozan, üç yıldır ısrarla takip etmesi sonucu Güllü’nin kanalizasyon sistemine kavuşacağını açıkladı.

‘AFRİKA’NIN UNUTULMUŞ BİR KÖYÜ GİBİ’

Eşme İlçesine bağlı Güllü Köyünün 2014 yılında çıkarılan bir yasa ile tekrar köy olduğunu hatırlatan Tozan, “Güllü Köyünde şu anda bin civarında insan yaşıyor. Köy kuruldu kurulalı kanalizasyon sistemi yok. İnsanlar, kendi açtıkları kuyularla kanalizasyon ihtiyacını gidermeye çalışıyor. Güllü, kanalizasyon altyapısızlığıyla Afrika’nın unutulmuş bir köyü gibi görünüyor. Kanalizasyon bahçelerdeki kuyulara akıyor. Çocuklar çevresinde oynuyor. Burada tehlike çok büyük. Gördüklerim beni çok üzdü ve rahatsız etti” dedi.

“GÖRÜNMEYEN BİR EL ENGELLEDİ”

Güllü Köyünün kanalizasyon sorununu çözmek için tam üç yıldır uğraş verdiğini belirten Tozan, “Güllü Köyü, Uşak’a bağlı 256 köy içerisinde kanalizasyon sistemi olamayan tek köy olarak bana göreTürkiye’nin ve Uşak’ın büyük bir ayıbıdır. Ne zaman bu sorunu Eşme İl genel Meclisi Üyesi olarak şahsım ve CHP Grubu olarak gündeme getirdiysek görünmeyen bir el tarafından kanalizasyon yapımı engellendi. Geçen yıl da bu sorunu meclis gündemine taşıdık ve ek bütçeye aldırdık. Ancak görünmeyen bir el devreye girdi ve ek bütçeden çıkarttı” ifadesini kullandı.

“İLLER BANKASI YAPACAK”

Tozan, 2017 yılı bütçesi yapılırken Güllü Köyü kanalizasyon sorununu CHP Grubu olarak yine gündeme taşıdıklarını kaydetti.

Tozan, “Israrlarımız sonucu, Güllü Kanalizasyon projesi bütçeye konmadı. Ancak, bize İller Bankası tarafından Güllü kanalizasyonun yapılması için yazı ile başvuru yapıldığı bilgisi verildi. Güllü Köyünün kanalizasyon sistemine kavuşması için vesile olduğumuz için çok mutluyum. İnşallah bu yıl bu büyük ayıptan kurtuluruz. Ben ve CHP grubundaki arkadaşlarımız 2017 yılı bütçesine onay verdik. Amacımız, bize oy veren halkımızın sorunlarına çözüm bulmak. İl Genel Meclisinde grubu bulunan AKP ve MHP grupları ile kısır çekişmelere girmek gibi bir niyetimiz olamaz ve yoktur da. Biz, CHP Grubu olarak Uşak halkına ve köylerine götürülmek istenen her türlü hizmetin sonuna kadar destekçisi oluruz. Özellikle köylülerimizin her türlü sorunun takipçileriyiz” dedi.

6,253 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap