UGD Başkanı Salih Kılınç Yeniden EGF Genel Başkan Yardımcısı Seçildi

UGD Başkanı Salih Kılınç Yeniden EGF Genel Başkan Yardımcısı Seçildi

Ege Gazeteciler Federasyonu’nun olağan genel kurul toplantısında, Afyonkarahisar Gazeteciler Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Abdioğulları yeniden Genel başkanlığa seçildi.

Ege illerindeki gazeteci meslek örgütleri tarafından 2014 yılında kurulan ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun kurucuları arasında yer alan Ege Gazeteciler Federasyonu (EGF), olağan genel kurul toplantısını gerçekleştirdi. Federasyonun kurucu üyeleri arasında yer alan Uşak Gazeteciler Derneği (UGD) Başkanı Salih Kılınçda genel kurulda yeniden EGF Genel Başkan Yardımcılığına seçildi.

“EGE’DE GAZETECİLİĞİ GÜÇLENDİRECEĞİZ”

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı ve Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sefa Özdemir’in de katıldığı kongrede konuşan EGF Genel Başkanı Mehmet Abdioğulları, Ege’de gazetecilik mesleğinin güçlenmesi ve bölgedeki gazetecilerin saygınlığının ve mesleki birlikteliğin artması için çalışmalar yaptıklarını ve bu yöndeki çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi.

32 delegeden 27’sinin katılımı ile gerçekleştirilen genel kuruldaki seçimlerde Mehmet Abdioğulları yeniden EGF Genel Başkanı seçilirken, Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: İhsan Tunçoğlu (Genel Başkan Vekili), Sezer Küçükkurt (Sayman), Mehmet Aydın (Genel Sekreter), AdemErdağı (Genel Başkan Yardımcısı), Cem Kaytan (Genel Başkan Yardımcısı), Gökhan Aytaç (Genel Başkan Yardımcısı), Hürmüz Seda Köktener (Genel Başkan Yardımcısı), Salih Kılınç (Genel Başkan Yardımcısı), Mesut Bölük (Genel Başkan Yardımcısı) ve Mehmet Akgül (Genel Başkan Yardımcısı) oldu.

“EGE BASININI BİR ARADA TUTAN GÜÇ: EGF”

EGF Genel kurulunu değerlendiren Uşak Gazeteciler Derneği Başkanı Salih Kılınç, Anadolu basının güçlenmesi için örgütlenmenin önemini şöyle vurguladı: “Anadolu’da görev yapan meslektaşlarım, zor şartlarda ve imkansızlıklar içerisinde kamuoyunu bilgilendirmeye çalışmaktadır. Anadolu basının güçlenmesi için, federasyon, konfederasyon gibi örgütlenmelere giderek güç birliği yapmak zorundayız. İşte bu düşüncelerden yola çıkarak 2014 yılında Genel Başkanımız Sayın Mehmet Abdioğulları önderliğinde Ege Gazeteciler Federasyonu’nu kurduk. Amacımız güç birliği yaparak aynı bölgede görev yapan meslektaşlarımızla tasada ve kıvançta birlik ve beraberlik içerisinde olup sorunlara çözüm bulmaktı. Anadolu’nun tüm bölgelerinde kurulan diğer 7 federasyon ile bir araya gelerek, “Türkiye gazeteciler Konfederasyonu ”nu oluşturduk. Geçen iki yılda gerek federasyon olarak gerek konfederasyon olarak Anadolu basınının sorunlarını hiç olmazsa devletin üst kademelerine duyurduk. İşte bu çalışmalar sonucudur ki, en son 1977 yılında yapılan Basın ilan Kurumu yönetmeliğinin güncellenmesini sağlayarak 5 Ekim 2016 tarihli Resmi Gazete ’de yayınlanmasını sağladık. Elbette ülkemiz koşullarında çok yol alamadık. Ancak özgür ve bağımsız Anadolu basını oluşturmak yolunda çalışmalarımız sürecek. Federasyonlar ve konfederasyonlardaki birlik ve beraberliğimiz olduğu sürece başarıyı yakalayacağımıza eminim” dedi.

Kılınç, Uşak’ta görev yapan tüm meslektaşlarını federasyon ve konfederasyonçatısında toplanabilmeleri için Uşak Gazeteciler Derneği’ne üye olmaya çağırdı.

Sayfa 4  Ege Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mehmet Abdioğulları güven tazeledi (1)

Sayfa 4  Ege Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mehmet Abdioğulları güven tazeledi (3)

491 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap