UGD’den Belediye Başkanı Cahan’a Ziyaret

UGD’den Belediye Başkanı Cahan’a Ziyaret

Genel kurulda yeni seçilen Uşak Gazeteciler Derneği (UGD) yönetimkurulu üyeleri Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’a makamında bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

Yeni seçilen UGD yönetiminin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Cahan, UGD’nin çalışmalarını yakından takip ettiğini belirterek yeni seçilen yönetimi kutladı ve başarılar diledi.

Ziyaret sırasında açıklamalarda bulunan Uşak iye Başkanı Nurullah Cahan, basının özgürce her şeyi yazması gerektiğini, bunu yaparken kamuoyunu doğru bir şekilde bilgilendirmesi gerektiğini vurgulayarak şunları söyledi:

“Basın, demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından birisidir. Zor şartlarda büyük fedakârlık göstererek çalışan basın mensuplarımız, halkın doğru ve zamanında bilgi almasını sağlayarak kamu yararı adına çok önemli bir görev üstlenmektedirler. UGD olarak düzenlemiş olduğunuz bu ziyaretten dolayı teşekkür eder görevinizde başarılar dilerim.”

“UŞAK İÇİN HER TÜRLÜ PROJEYE DESTEK OLURUZ”

Cahan, “Geçmişte UGD ile Uşak’ın tanıtımı konusunda güzel bir çalışma yaptık. Uşak’a 81 ilden gazeteci dernek başkanlarını davet ederek, Uşak’ın tanıtımı konusundabüyük bir mesafe aldık. Evi olmayan basın mensupları için TOKİ’den cazip fiyatlarla konut sahibi olmaları için gerekli çalışmaları başlattık. Basın, toplum için çok önemli bir işlevi yerine getirmektedir. Uşak’ı yöneten bizlerin görevi de işini doğru yapan basın mensuplarına sonuna kadar destek olmaktır. UGD’nin basın ve Uşak için hazırladığı projelerde destek olmaya hazırız. Sadece UGD değil, Uşak için bize kim gelirse destek olmak isteriz” dedi.

BASIN SARAYI İSTEDİLER

UGD yönetimini kabul ettiği için Başkan Cahan’a teşekkür eden UGD Yönetim Kurulu Başkanı Salih Kılınç,  yönetim kurulu üyeleri ile yaptıkları ziyaretleri şöyle değerlendirdi: “UGD Genel Kurulu 14 Ocak’ta yapıldı. Yönetim ilk kez seçilen arkadaşlarımızla gücümüze güç kattık. Bu gücün verdiği azim ve şevkle çalışmalarımıza başladık. Öncelikle, Uşak’ı yöneten valimiz belediye başkanımız, emniyet müdürlerimiz alay komutanlarımız ve diğer yöneticilerimizle hem yeni seçilen yönetim kurulu üyelerimizi tanıştırdık hem de görüş alışverişinde bulunduk. İl yöneticilerimize derneğimiz ve çalışmaları hakkında bilgi verdik.

UGD olarak gazetecilik anlayışımızın sadece eleştirmek olmadığını, Uşak ve Uşaklı için yapılacak her olumlu projede aktif olarak yer almak istediğimizi ve Uşak için sorumluluk alacağımızı da vurguladık.  Sayın Başkanımıza basına gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ettik. Kendilerine, Uşak’a bir basın evi açması önerisinde bulunduk. Sayın Cahan, derneğimize üye olsun olmasın hiçbir basın mensubunu dışlamamak koşulu ile böyle bir projeye sıcak bakabileceğini söyledi. Bizim de niyetimiz aynı dernekte olmasak bile diğer basın mensuplarıyla bir araya gelmek ve basının çıkarlarıkonusunda ortak hareket etmek arzusu taşıyoruz.”

UGD’nin yeni seçilen yönetim kurulu üyeleri; Elif Şentürk, Serkan Karayol, Ahmet Bilgi Özkutlu, Yavuz Kuşdemir ve Bayram Keleş katıldı.

HABER / BAYRAM KELEŞ

baskanzyrt (1) baskanzyrt (2) baskanzyrt (3)

506 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap