Uşak Baro Başkanlığına Avukat Gürcan Sağcan seçildi

Uşak Barosu seçimi yapıldı. Seçimin galibi 113 oy alan Avukat Gürcan Sağcan oldu. Diğer adaylardan Avukat Ekrem Erol 86, Avukat Yahya Büyükdurna ise 79 oy alabildi.

Başkan seçilen Avukat Gürcan Sağcan, bağımsız yargı ve bağımsız savunma için mücadele etmeyi hedef olarak koyduğunu açıkladı.Sağcan’ı ilk kutlayan eşi Macide Sağcan oldu.

Uşak Barosu iki günlük kongre sürecini tamamlayarak yeni başkan ve yönetim kurulunu seçti.

Kongrenin ilk oturumu Cumartesi günü Uşak Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Güvenlik endişesi nedeniyle Uşak Başsavcılığı tarafından adliye binasında seçim izni verilmediği için İkinci gün de seçimler Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Uşak Barosuna kayıtlı 311 avukattan 266 avukat oy kullandı. İl Seçim Kurulu nezaretinde yapılan seçimin bitimiyle yapılan oy sayımında Avukat  GürcanSağcan 113, Avukat Ekrem Erol 86, Avukat Yahya Büyükdurna 79 oy aldı.  Oylardan 4’ü geçersiz sayılırken 2 oy da boş çıktı.

“SEFALET ÜCRETİ OLMAYACAK”

Uşak’ta yaklaşık 27 yıldır serbest avukat olarak çalışan Gürcan Sağcan’ı, sonuçlar açıklandıktan sonra ilk kutlayan eşi Macide Sağcan oldu. Diğer Adaylar Avukat Yahya Büyükdurna ve Ekrem Erol’da Sağcan’ı kutlayarak başarılar diledi.

Kutlamaları kabul eden Uşak BaroBaşkanı Avukat Gürcan Sağcan, “Demokratik ve centilmence bir seçim oldu. Diğer aday arkadaşları da kutluyorum. Bundan sonra hep beraber, hukukun üstünlüğü ve mesleğimizin onuru için mücadele edeceğiz. Bana destek olan olmayan tüm meslektaşlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan olarak tasarladığı projeleri hakkında da ipuçları veren Sağcan, “Uşak Barosu olarak ilk işim, bir Avukat hakları Bürosu oluşturmaktır. Ayrıca Ceza Muhakemeleri Kanunu (CUMUK)  kapsamında avukat meslektaşım gecenin 04.00 ‘ünde çağrılmakta karşılığında da sefalet ücreti almaktadır. Öncelikle bu sefalet ücretlerini iyileştirme yoluna gideceğiz.  Avukatlık mesleğinin onurunu kazanması, bağımsız yargı ve bağımsız savunma hakkı için tüm meslektaşlarımın katkısı ile çalışmalar yapacağım” şeklinde konuştu.

2,168 toplam okunma, 2 günlük okunma

Yorum Yap