Uşak Belediye Başkanı Nurulah Cahan; “Uşak’ta Davul boynumda tokmak elimde”

Kentsel Dönüşüm alanında ihaleye çıkacak işyerlerinin tanıtım töreni sırasında davul şov yapan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan “Uşak’ta Davul boynumda tokmağı benim elimde” mesajı verdi.

Öğrencilik yıllarında okul bandolarında görev yapan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Turyap tarafından düzenlenen ihaleyle satışa çıkacak 397 işyerlerinin tanıtım töreninde yaptığı davul şovla bu konusundaki marifetlerini sergiledi. Davul tomağı ile yaptığı hareketlerle adeta, “Uşak’ın tokmağı benim elimde, davul da benim boynumda” mesajı verdi.

CAHAN’DAN DAVUL ŞOV

Uşak Valisi Salim Demir’inde katıldığı tanıtım toplantısının ardından alanda bir müddet kalan Başkan Cahan, programda grubu ile nefis bir perküsyon gösterisi sunan ünlü sanatçı Gencer Savaş’ı kırmayarak önce davul ve diğer enstrümanlarla poz verdi.

Daha sonra ünlü sanatçı ile bir davul şov sunan Başkan Cahan, bilinmeyen bir yönünü de ilk kez sergiledi. Türkiye’nin son dönemlerde yetiştirdiği en önemli perküsyon sanatçılarından olan Gencer Savaş, Başkanın davul şovuna çok beğendiğini ve Cahan’ın bu konuda kabiliyetli olduğunu belirtti.

Turyap Genel Müdür Yardımcısı Deniz Çağlar’da “Uşak Belediye Başkanı Sayın Nurullah Cahan, izbe bir sanayi alanından devasa modern bir kent yaratarak, başkanlıktaki hünerlerini göstermiş. Ancak şimdi memnuniyetle görüyorum ki, sanatçı bir yünü de varmış. Davul şovunu büyük bir beğeni ile izledim” yorumunda bulundu.

“DAVUL BENİM BOYNUMDA TOKMAK BAŞKASINDA OLMAZ”

İzleyenler tarafından davul şovu beğenilen Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Davul benim boynumda tokmak başkasında oldu mu davuldan çıkan ses hiç de kulağa hoş gelmez. Bando ile uğraştığım yıllarda bunu tecrübe ile öğrendim. Bu tecrübemi Belediye Başkanlığım döneminde de uygularım. Davul benim boynumda tokmak ta elimde oldu mu diğer enstrümanlarla birlikte uyumlu bir şekilde yönetiriz.

Bizim için sokaktaki hemşerimizin de değerli uzmanlarımızın da küçük çocuklarımızın görüşü çok önemlidir. Herkesin düşüncesini ve yorumunu alarak ona göre hizmet üretiriz. Uşak’ın güzelleşmesi, kalkınması, geleceği açısından herkesin birbiri ile uyumlu olması gerekir. Burada Türkiye’nin en değerli perküsyon sanatçılarından Sayın Gencer Savaş üstadımızın önderliğinde grubu ile uyumlu bir tablo sergilediğimiz için başarılı bir konser gerçekleştirdik. Uşak’ı da tüm kent dinamikleri ile uyumlu bir şekilde geliştirmek ve güzelleştirmek en büyük amacımızdır” şeklinde konuştu.

SALİH KILINÇ / HABER

SAYFA 4 MAN TOKMAK (2) SAYFA 4 MAN TOKMAK (3) SAYFA 4 MAN TOKMAK (5)

705 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap