Uşak Diyabetliler Derneği’ne Müftüden Büro Sözü

Uşak Diyabetliler Derneği yeni kurulmasına rağmen faaliyetlerine tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda Başkan Sercan Bozer  ve Yönetim Kurulu Üyeleri Uşak İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Nacar ve İl Müftüsü Eyüp Baldemir’i  makamlarında ziyaret etti. Toplantılarda derneklerin faaliyetleri hakkında bilgiler veren Başkan Bozer dernek merkezi için büro talebinde bulundu. İl Müftüsü Eyüp Baldemir’de konuyla ilgileneceklerini hiç olmazsa camilerin altında yer alan dükkanlardan uygun birini tahsis edebileceklerini söyledi.

İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Nacar  ziyarette Sercan Bozer ve Yönetim Kurulu’ndan dernek hakkında bilgiler aldı. Önümüzdeki günlerde  etkinliklerin devam edeceği söyleyen Bozer; ” Ağustos ayı içerisinde kermes düzenleyeceğiz, kadınlar matinemiz olacak, Eskişehir’e ve Kula’ya  geziler planlıyoruz ayrıcı Diyabet Haftası  nedeniyle bir Profesörümüz ile diyalog halindeyiz onu Uşak’a getirmeyi başarabilirsek burada diyabet konulu bir  sağlık paneli düzenlemeyi düşünüyoruz.” dedi.

Dernek yetkilileri daha sonra  Uşak müftüsü Eyüp Baldemir’i makamında  ziyaret etti. Müftü Baldemir dernekte maddi durumu kötü olan ve ilaç ödemelerinde zorluk çekenlere  yardım edip, destek verebileceklerini  söyledi. Başkan Bozer de  şu an dernek merkezlerinin olmadığını ve toplantılarını  Belediye Cami’nin bahçesinde yaptıklarını söyleyerek derneklerine bir yer tahsis edilmesini istedi. Bunun üzerine Müftü Baldemir; ” Yardıma muhtaç diyabetlilerin ilaçlarını ücretsiz alabilecekleri ve insanların şeker ölçümünü yaptırabilecekleri bir yerin olması Uşak için faydalı olacaktır. Böyle bir büronun hayata geçmesi için üstümüze düşen görevi yapmaya hazırız. Gerekirse Vali Beyle görüşelim. Hiçbir yerde büro bulamazsanız camilerin altında yer alan dükkanlardan uygun birini size tahsis edelim” dedi.

Başkan Yardımcısı Mustafa Çakin ise; “Yıl içinde bir çok faydalı etkinlik yaptık yapmaya da devam edeceğiz dedi Derneğimizle bütün Uşak halkının irtibata geçmesini bekliyoruz.” dedi

HABER/ BAYRAM KELEŞ

 

530 toplam okunma, 2 günlük okunma

Yorum Yap