Uşak Fen Lisesi’nde mezuniyet sevinci

mezun (7) mezun (1) mezun (2) mezun (3) mezunmüdürUşak Fen Lisesi’nden mezun olan 110 öğrenci için mezuniyet töreni düzenlendi. Atatürk Kültür Merkezi (AKM)’de düzenlenen mezuniyet töreninde mezun olan öğrenciler, okulu bitirmenin sevincini yaşarken öğretmenlerinden ve arkadaşlarından ayrılmanın hüznünü de yaşadıklarını dile getirdi.

Okul Müdürü Necati Gülmez, AKM’de tertiplenen törende yaptığı konuşmada, eğitim ve öğretimlerini tamamlayarak mezun olan ve diplomalarını alan öğrencilere üniversite sınavında başarılar diledi.      Gülmez’in konuşmasının ardından mezun olan 110 öğrenciye mezuniyet belgeleri verildi. Tören, öğrencilerin kep fırlatmasıyla sona erdi.

VELİLERDE GURUR ÖĞRETMENLERDE HÜZÜN

Uşak Fen Lisesi, 2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılı sonunda 110 öğrencisini daha törenle uğurladı. AKM’de düzenlenen salonu dolduran öğrencilerin anne ve babaları, ellerinde çiçeklerle çocuklarını gururla izlerken, öğretmenlerde 4 yıl emek verdikleri çocuklarından ayrılmanın hüznü yaşandı.

Mezuniyet töreni, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Mikrofona gelen Okul Müdürü Necati Gülmez, mezun olan öğrencilerine evlat şefkati ile yaklaşarak, onları eğitip rehberlik yapan ve bir üniversite öğrencisi düzeyine getiren öğretmen arkadaşlarına teşekkür ederek sözlerine başladı.

Bir anne babanın kızını gelinlikler, oğlunu damatlıklar içerisinde görmenin, o aileyi tarifsiz şekilde mutlu kıldığın belirten Gülmez, “İşte biz öğretmenler içinde dört yıl emek verip mezun ettiğimiz öğrencilerimizin mezuniyet törenlerinde bu mutluluğu tadarız. Onları cübbeleri ile böyle görmek, bizler için çekilen emeklerin karşılığını bulduğu, duygu selinin doruğa ulaştığı anlardır bu törenler” dedi.

‘EĞİTİM KALBE DOKUNMAKTIR’

Konuşmasının bu bölümünde öğrencilere seslenen Gülmez, sözlerine şöyle devam etti: “Eğitim kalbe dokunmaktır. Burada geçirdiğiniz 4 yıl boyunca zaman zaman çeşitli problemleriniz olmuş olabilir. Ancak biz öğretmenleriniz olarak Yunus Emre’nin sevgisi, Hacı Bektaş-ı Veli’nin hoşgörüsü ve Mevlana’nın felsefesi doğrultusunda eksikleri yanlışları değil, güzellikleri ön planda tuttuk. Dört yıldır Uşak Fen Lisesi çatısı altında çocukluktan gençliğe geçiş döneminde çok çalışarak hayalini kurduğunuz üniversiteyi kazanabilmek için hazırlandınız.

Bundan sonra daha büyük başarılara imza atarak daha nice törenlere katılacaksınız. Lise okul günleriniz yerini lise anılarına bırakacak. Bizler de sizlere lise yıllarında olduğu gibi bundan sonraki yaşamınızda da sizlere başarılar diliyoruz.”

Velileri de başarılı çocuklar yetiştirdiği için kutlayan Okul Müdürü Necati Gülmez velilere de, “Çocuklarınızla ne kadar gurur duysanız azdır” şeklinde seslendi.

Gülmez’in konuşmasının ardından 110 öğrenciye mezuniyet belgeleri ve hediyelerini kendi sınıf öğretmenleri takdim etti.  Hep birlikte fotoğraf çektiren öğrenciler, kepleri havaya atarak töreni sonlandırdılar.

Veliler de tören bitiminde çocuklarını kutladı ve bol bol fotoğraf çektirdi.

HABER / SALİH KILINÇ

 

481 toplam okunma, 3 günlük okunma

Yorum Yap