Uşak Rota Dağcılık Spor Kulübü “Çameli 3. Kar Şenliği”ne katıldı

Uşak Rota Dağcılık Spor Kulübü “Çameli 3. Kar Şenliği”ne katıldı

Denizli Çameli ilçesinde bu yıl 3. kez düzenlenen, “Gürsu Kargın Yaylası Kar Şenliği”ne Uşak Rota Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü 30 sporcusu ile katıldı.

Kar şenliğine bu yıl 2. kez katıldıklarını aktaran Uşak Rota Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Nasıf Uyar, kendi kulübünden başka doğa sporları kulüplerinin de katıldığını belirterek, Uşak’ı başarı ile temsil ettiklerini söyledi.

Bu yıl 3. Düzenlenen “Gürsu Kargın Yaylası Kar Şenliği”, Uşak Rota Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü, Fethiye Mor Tırnaklar Dağcılık ve Doğa Spor Kulübü, Denizli’den PAKDOS, İyon Dağcılık, MENDOSK  ve Denizli AKUT üyesi yaklaşık 400 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. Yayla civarında bulunan Çameli köylülerinin de katılımıyla oldukça kalabalık bir şenlik oldu.

Dağcılık ve doğa sporcuları, karlar ve çam ormanları içerisinde bata çıka 8 kilometrelik bir yürüyüşe katıldı. Offroad yapmak isteyenler de özel araçları ile karlar üzerinde gösteri yaptı.

“ÇAMELİ DOĞA SPORUN MERKEZİ OLACAK”

Şenlikte bir konuşma yapan Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, başka illerden gelerek şenliğe ktılan konuklarına teşekkür ederek sözlerine başladı.  Arslan, “Şu anda Kargın Yaylası Kervan Yolunda muhteşem bir manzaraya sahip bir doğa ortamında yürüyorsunuz.  Çameli İlçesi doğa ve kış sporları konusunda çalışmalarımız devam ediyor. İlerleyen yıllarda ilçemizde uluslararası yamaç paraşütü, dağ maratonu, dağ bisikleti, dağ kayağı, bisiklet sporları yarışları düzenlenmesi için çalışacağız. Çameli’ne paket tur düzenlemek isteyen organizatörlere ” Çameli Eko Turizm Evleri ve dinlenme tesislerinde” konaklama ve ulaşım imkanı sağlayarak ilçemizin daha fazla tanınmasını sağlayacağız” şeklinde konuştu. Çameli Kaymakam vekili Onur Özaydın daÇameli’in bin 300 metrelik rakımı, bol oksijeni, temiz havası, eşsiz doğası ve kış sporuna elverişli arzi yapısı ile ileride bir çekim merkezi olabileceğini söyledi.

Çameli Belediyesi ve Çameli Kaymakamlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen şenliğin en ilginç yönü ise yetişkin insanların poşetlerle ve geleneksel yöntemle kayak yapmaları oldu.

Davul ve zurna ile yerel türkü ve oyunların oynanmasının ardından, yerel sanatçı Alper Çağdaş bağlaması ve kendi eserleri ile şenliğe renk kattı. Şenlik sırasında katılanlara sürekli sıcak çay servisi ve yörenin meşhur alabalığı ikram edildi. Çameli kent Konseyi Başkanı Canan Özcan’ın hazırlattığı lokmalar da tatlı olarak dağıtıldı.

“ÇAMELİ’NİN İNSANI DA DOĞASI DA ÇOK GÜZEL”

Bu yıl 3. düzenlenen “Çameli Gürsu Kargın Yaylası Kar Şenliği”ne Uşak Rota Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü” olarak 2, kez katıldıklarını belirten Kulüp başkanı Nasıf Uyar, bu yılki şenliğin daha geniş kapsamlı ve profesyonelce organize edilmiş bulduğunu söyledi. Uyar, şenlikle ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

Kulüp olarak 04-05 Mart tarihlerinde 2. Kez katıldığımız 3.Çameli Karkın Kar Şenliğine kulübümüzün 30 sporcusu ile katıldık. Cumartesi günü saat12.00 sıralarında Uşak’tan hareket ederek Denizli Kaklık İlçesinde bulunan doğa harikası muhteşem yer altı mağarasını gezdik.

Akşamüstü Çameli’ne ulaştık. Ata Otele yerleştik iyi yürekli konuksever insanlar Canan ve İrfan Özcan dostlar bizleri otellerinde konuk ettiler. Otel personeli Mücahit ve Görkem Beylerin hazırladığı ve sunduğu yemeğin ardından Müzisyen Yavuz Öğretmenin harika sazı ve sözü ile coştuk eğlendik hepsine teşekkür ederiz. Kaymakam Sayın Onur Özaydın ve Çameli Belediye Başkanı Sayın Cengiz Arslan’ın yakın ilgileriyle karşılaştık kendilerine minnettarız. Bütün bu organizasyonu yapan ve ekibim üzerinden ilgisini hiç eksik etmeyen Belediye görevlisi İbrahim Putgül’ede sevgilerimizi sunarız.

Şenlikte eğlendikten sonra zirveye doğru toplam 8 kilometrelik bir yürüyüş düzenledik. Birçok yerde kar yüksekliğinin 2 metreyi geçtiği bize iletildi. Buna rağmen üyelerimiz başarılı bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Uşak Rota Dağcılık üyeleri bu şenlikte de farkını ortaya koyarak çok güzel bir etkinlikte farkındalık yarattı. Tüm üyelerime çok teşekkür ediyorum.”

HABER / SALİH KILINÇ

cameli (7)

cameli (3) cameli (4) cameli (6)

917 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap