Uşak Rota Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü İlk Yaş Gününü Kutladı

Uşak Rota Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü İlk Yaş Gününü Kutladı

Uşak Rota Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü, kuruluşunun 1. Yıl dönümünü düzenlediği bir yemekle kutladı.

Kulüp Başkanı Nasıf Uyar, yaptığı konuşmada, kuruluşlarından bu yana 29 etkinlik düzenlediklerini açıkladı. Uyar, geçen bir yılda toplam 316 kilometre yol yaptıklarını, bu yürüyüşlere katılımcı olarak; 489 kadın, 644 erkek olmak üzere toplam bin 133 kişinin katıldığını, her yaştan insan spor yaptırma olanağı sağladıkları için çok mutlu olduğunu dile getirdi.

“BİZ TÜM FERTLERİ SPOR YAPAN KOCAMAN BİR AİLE OLDUK”

Uşak Rota Dağcılık ve Doğa Sporları kuruluşunun 1. Yıl dönümünü üyelerine verdiği bir yemekle kutladı.

Uşak Ramada Otelde düzenlenen yemeğe, aileleri ile birlikte 160 kişi katıldı. Okan Müzik ekibinin müzikleri ile dans edip, oynayarak hoş vakit geçiren üyeler, dağ ve doğa sporlarının yanı sıra kulübün ilk yaş gününde bir araya gelmekten mutluluk duyduklarını belirttiler.

Yemek sırasında bir konuşma yapan Kulüp Başkanı Nasıf Uyar, üyeleri ve aileleri buluşturan yemeğin organize edilmesinde başata yönetim kurulu üyeleri olamka üzere, emeği geçen tüm üyelerine teşekkür etti.

Uyar, “Burada sizlerle birlikte kulübümüzün. Yaş gününü kutlamaktan onur duyduğumu belirtmek isterim. Geçen bu bir yılda çok güzel etkinliklere imza attık. Uşak’ın yeni doğal ve tarihi değerlerini gündeme taşıyarak, güzel Uşak’ımıza büyük katkılar sağladığımıza inanıyorum. Burada sırası gelmişken şu konuyu da sizlerle paylaşmak istiyorum. Geçen bir yıllık süreçte, Uşak’ın yöneticilerinden de büyük destek gördük. Bizim çalışmalarımız takdirle karşıladılar. Bu anlamda, Sayın Valimize, sayın Belediye Başkanımıza, sayın Milli Eğitim Müdürümüze, sayın Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürümüze ve tüm yöneticilerimize teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“BİR YILDA BİN 133 KİŞİ 316 KİLOMETRE YOL YÜRÜDÜ”

Geçen bir yılda yaptıkları etkinlikler hakkında bilgi veren Uyar davetlilerle bazı rakamları paylaşarak etkinliklerin sonuçlarını şöyle değerlendirdi: “Resmi kuruluş tarihimizden bu yana 29 etkinlik düzenledik. Bu etkinliklerin ağırlığı Uşak ve çevresi oldu. Ancak, il dışında da birçok güzel yerlere gittik. Bir yılda araçla 5 bin 366 kilometre yol yaparken, yürüyüş olarak kat ettiğimiz yol miktarı da 316 kilometre olarak belirlendi. Etkinliklerimize 489 kadın, 644 erkek olmak üzere toplamda bin 133 kişi katıldı. Bu rakamı çok önemsiyorum. Uşak Rota Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü olarak bin 133 kişiye spor yapma olanağı sağladık. Özellikle doğa yürüyüşlerine her yaştan ve her kesimden insanın katılması da toplumu her kesimine spor yapma olanağı sağladığımızın göstergesidir şeklinde düşünüyorum. Şimdiden sizlerin ve tüm insanlığın yeni yılını kutlarken, yeni yılda kulüp olarak daha çok insanımıza doğa sporları yaptırmayı hedeflediğimiz belirtmek isterim.”

“UŞAK’IN HALK KAHRAMANINI GÜNDEME TAŞIDIK”

Uyar, “Tabi ki sizlerle her türlü etkinliğimiz çok güzel geçti. Ancak sizlere şunu da hatırlatmak isterim: Etkinlikler içerisinde sadece sportif faaliyetler yer almadı. Afyon’da düzenlenen “Zafer Yürüyüşü” ve “Atatürk’e Saygı Yürüyüşü”  birlik ve beraberliğe ulusça ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde en anlamlı etkinlikler olarak yer aldı. Ancak, Uşak’ın unutulan Milli Kahramanı Çeçeli Kara Murat’ı Anma Yürüyüşümüz ise bambaşka bir anlam kazandı. Uşak Belediyesinin katkılarıyla bu yerel kahramanımızı tekrar gündeme taşıyarak, Uşak tarihi ve kültürüne de büyük bir katkı sağladığımızı düşünüyorum. Yıl dönümümüze katıldığınız için hepinize teşekkür ederim” şeklinde sözlerine son verdi.

Sayfa 2 rota (3) Sayfa 2 rota (4) Sayfa 2 rota (2)

1,271 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap