Uşak SMMMO Üyeleri Dönem Sonu İşlemleri Hakkında Bilgilendirildi

Uşak SMMMO Üyeleri Dönem Sonu İşlemleri Hakkında Bilgilendirildi

Uşak Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) yönetim kurulu, “Dönem Sonu İşlemleri” konulu bir seminer düzenledi.

Seminerin konuşmacısı İstanbul SMMMO TESMER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler MYO Öğretim Görevlisi Nevzat Pamukçu Uşak SMMMO üyelerini dönem sonu işlemleri hakkında bilgilendirdi.

Seminer öncesi üyelere bir konuşma yapan Uşak SMMO Başkanı Uğur Albayrak, eğitim çalışmalarının yıl boyunca süreceğini, üyelerin faiziyle yüklü ödemeler yapmamaları için aidatlarını ödemeleri gerektiğini hatırlattı.

EĞİTİMLER VE KURSLAR ARALIKSIZ SÜRECEK

Bundan sonra eğitim çalışmalarımızı TESMER kanalıyla kayıtlı olarak sürdüreceğiz. Nisan ayında ilk eğitim çalışmasını stajyerlerimizle gerçekleştireceğiz.İlk eğitim 13 Şubat’ta başlayıp Nisan ayında son bulacak.İzmir, Ankara ve İstanbul gibi yerlerde 140 saat eğitim çalışmasına 2 bin lira gibi bir rakam ödeniyor.  Biz,  260 saat eğiitm verip bin 100 lira ücret almayı düşünüyoruz. İlk olduğu için birçok ücreti odamızdan karşılayacağız. Ayrıca, İngilizce, Bilgisayar kursları açacağız. Üyelerimiz, “Vergilerin ödeneceği tarih öncesi eğitim mi olur” şeklindeyakınıyor. Bunun tarihini denk getirmek kolay değil. Bunu yönetimde de tartışıyoruz. Gelecek hafta düzenleyeceğimiz eğitim çalışmalarını Uşak Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile birlikte hazırladık. Uşak Üniversitesi İİBF öğretim üyeleri her konuda sizleri bilgilendirecek” dedi.

“YÜKLÜ AİDAT ÖDEMEMEK İÇİN BORÇLARINIZI ŞİMDİDEN ÖDEYİN”

Üyelerini aidatlarını zamanında ödemeleri konusunda uyaran Albayrak, “Bazı üyelerimizin borcu birikmiş görünüyor. Aidatlarınızı bir an önce çoğalmadan ödemenizi öneririm. TÜRMOB’da aidatlar konusunda bir çalışma yapıyor. Sonra baya bir yüklü borç ödemek zorunda kalabilirsiniz” ifadesini kullandı.

Albayrak, “Başkanlar Kurulu toplantısı için TÜRMOB’a gideceğiz. Meslektaşlarımız benden sözleşmelerin yenilenmesi konusunda bilgi istiyor. Bu konuyu da TÜRMOB da görüşeceğiz. Ancak şunu belirteyim. Birinci sınıf deftere geçeneler sözleşme yenilemek zorunda” şeklinde üyeleri bilgilendirdi.

Seminerin konuşmacısı Nevzat Pamukçu Uşak SMMMO üyelerine, dönem sonu işlemlerde yapılması gereken; vergi inceleme öncesi mükellef hakları, vergi inceleme sonrası mükellef hakları, meslek mensuplarının sorumlulukları, hesap incelemeleri ve muhasebe hatalarının düzeltilmesi gibi konularda bilgi verdi.

HABER /SALİH KILINÇ

Uğur ALBAYRAK
Uğur ALBAYRAK

Nevzat PAMUKÇU
Nevzat PAMUKÇU

687 toplam okunma, 2 günlük okunma

Yorum Yap