Uşak Üniversitesi öğrencileri nevruzu kutladı

Uşak Üniversitesi öğrencileri nevruzu kutladı

Uşak Üniversitesi öğrencileri Bir Eylül yerleşkesinde nevruz nedeniyle bir dizi etkinlik düzenledi. Yörük çadırı kurulan, okçuluk gösterileri yapılan etkinlikte gençler nevruzu kutladı.

Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümün 3. sınıf öğrencisi ve  iletişim Fakültesi Öğrenci Temsilcisi Ümit Akkoyun Konuyla ilgili olarak şunları söyledi; “Üniversitemizde yıllardır bu tarz bir etkinlik olmuyordu. Sadece kapalı spor salonunda yapılan birkaç gösteriyle etkinlikler bitiyordu. Nevruz  Araplarda gece ve gündüzün eşitliği, bazı yörelerde Hz. Ali’nin evlendiği gün olarak kutlanırken biz de daha çok Ergenekon’dan çıkışı, tekrar dirilişi temsil eder. Bu açıdan bu güne sahip çıkmak unutmamak, insanları bilinçlendirmek istiyoruz. Yapacağımız etkinliklerde bunu anlamlandırmak adına  üniversitemizde okuyan tüm arkadaşlarımız yapağımızı etkinliklerimize davet ettik. Herhangi bir kesime hitap etmiyoruz bütün üniversite öğrencileri davetlimiz. Amacımız kişileri ayrıştırmak değil bütünleştirmek. Uşak Üniversitesi zaten etkinlik bakımında sınırlı bir üniversite buraya bütün öğrenci arkadaşlarımız davetli”

Uşak Üniversitesi Öğrenci Konseyinde Fen Edebiyat Fakültesi temsilcisi  olarak görev yapmakta olan Türk Dili Edebiyatı 3. sınıf öğrencisi Hüseyin Dursun da ;”21 Mart Nevruz bayramının milletimizin tarihisel sürecinde önemi çok büyüktür. Türk milletinin bağımsızlığının yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığı bir dönemde Ergenekon dağında mitolojik olarak demir dağı eritip çıktığımıza denk gelen gündür 21 Mart. Biz de üniversitemizde yıllardır bu tarz etkinliklerin yoksunluğundan şikayetçi idik. İletişim temsilcimiz Ümit Akkoyun temsilcimizle bir kara aldık, uyguladık. Yörük çadırımızı ve  çeşitli etkinliklerimizi nevruz bayramı kapsamında hayata geçirdik.  Tüm bunlarla birlikte bu etkinliği yapmamızdaki esas amacımız milletimizin  Türk gençliğinin  özünü unutmamasıdır. İnşallah bundan sonraki süreçte de bu tarz etkinliklerimiz devam edecektir. ” dedi

HABER / BAYRAM KELEŞ

uşak üniveristesi nevruz (2) uşak üniveristesi nevruz (3) uşak üniveristesi nevruz (4)

704 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap