Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin 100’e yakın personelinde zehirlenme şüphesi

 

Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde görev yapan 100’e yakın personel gıda zehirlenmesi şüphesi ve mide bulantısı, kusma gibi şikayetlerle hastaneye başvurdu.

İddialara göre  31 Temmuz Pazartesi öğle yemeğinde tavuk yemeği çıktı ve bu yemekten yiyen temizlik, bilgi işlem ve sağlık personelleri dün akşam saatlerinden itibaren  Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne bulantı, kusma gibi şikayetlerle başvurdu. Şu an zehirlenme sayısının 82 olduğu ve bu sayının servislerden gelen hemşire ve hasta sayılarıyla 100’ü geçebileceği iddia ediliyor

Yetkililerden alınan bilgilere göre ise zehirlenmeden şüpheleniliyor ancak sayılar an itibariyle yüzlü rakamlarda değil, hangi gün ve öğünde yenen yemekten zehirlenildiği konusunda da kesin bir bilgi yok, bunu belirlemek için Uşak Tarım İl Müdürlüğü ile koordineli bir şeklide çalışmalar devam ediyor.  Aynı yemekten serviste yatan hastalarda yedi ancak  servislerde yapılan incelemelerde herhangi bir zehirlenme olayına ya da zehirlenme olayının düşündürecek bir şikayete rastlanmadığı belirtildi. Konuyla ilgili resmi açıklamayı da Uşak Valiliği yapacak.

HABER / BAYRAM KELEŞ

473 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap