Uşak’ın 2. Battı Çıktısı Hayırlı Olsun

Uşak’ın 2. Battı Çıktısı Hayırlı Olsun

Otogar Kavşağında yapılan ilk battı çıktının ardından stadyum kavşağına yapılan Uşak’ın ikinci battı çıktısı 10 Şubat Cuma günü resmi törenle hizmete açılıyor.

Belediye Başkanı Nurullah CahanStadyum önü battı çıktı çalışmalarının son durumunu yerinde inceleyerek, cuma gününe kadar yan yolları ışıkları ve çizgileri ile beraber bitirip vatandaşların hizmetine açacaklarını belirtti.

DEV OSMANLI TUĞRASI AYDINLATMASI

Uşak Belediyesi şehir trafiğini önemli ölçüde rahatlatması beklenen Stadyum Önü Battı Çıktı çalışmalarını cuma gününe kadar tamamlayarak vatandaşların hizmetine açıyor. Şehrin kuzeyini ve güneyini bağlayan proje ile trafik sıkıntısına kalıcı çözüm sağlanması hedefleniyor.

Alt yolları ve bağlantıları 75 günde tamamlanan battı çıktının üst yollarının da tamamlanmasıyla 10 Şubat Cuma günü resmi törenle tamamen hizmete giriyor.Uşak Belediye Başkanı açılış öncesi yerinde incelemeler yaptı ve son hazırlıklar hakkında bilgi aldı. İncelemeleri sırasında Cahan’a UTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Çümen, daire müdürleri ve vatandaşlar eşlik etti.

Vatandaşların çalışmaları yakinen takip ettiğini ifade eden Başkan Cahan yan yollarda son kat asfalt serimi yaptıklarını açıkladı.Cahan, “Yılbaşından önce alt yollarımızı açmıştık. Yolumuzun üzerindeki düzenlemeleri de büyük bir titizlikle tertip ettik. Yan yollardaki çalışmaları tamamlayıp üç şeritli bir şekilde yolumuzu hazır hale getirdik. Şehrin kuzeyini ve güneyini bağlayan bu kilit noktada yapılması gerekenleri tek tek tamamladık. Özellikle yolumuzu aydınlatan Osmanlı Tuğrasını da buraya monte ettik. Bu aydınlatmamız 12 metre yüksekliği ile Türkiye’nin en büyük tuğrası özelliğini taşıyor. Şehrimiz hizmetlerin en güzeline layık” ifadesini kullandı.

Ankara-İzmir yolu üzerinde bulunan Stadyum Battı Çıktı projesi ile trafik sıkışıklığının en aza ineceğinden bahseden Cahan sözlerine şöyle devam etti. “Şehit Mehmet Çetin Köprülü Kavşağımız ve burada tamamladığımız battı çıktımızla sürücüler hiçbir engele takılmadan yolculuklarını yapabilecekler.Mayıs ayı itibariyle de Sivaslı yolu kavşağımızda üçüncü battı çıktı çalışmalarına başlayacağız. Tamamladığımız kuzey ve güney çevre yolları da sürücülere büyük kolaylıklar sağladı. Artık kentimizde şehirlerarası ve şehir içi trafik sorunu kalmayacak. Kış mevsiminde yaşanan trafik sıkışıklığında bizlere tahammül gösteren tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Modern bir şehir hüviyetine kavuşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz” açıklamasında bulundu.

Mahalle sakini Arif Ergün’de yapılan hizmetlerden son derece memnun olduğunu ifade ederek, “Trafik sıkıntısı bu güzergahta en aza inmiş durumda. Bu hizmetleri yapanlardan Allah razı olsun. Belediye Başkanımızın şehrimiz için elinden gelen gayreti gösteriyor. Kendilerine çok teşekkür ederiz” dedi.
HABER / SALİH KILINÇ

battıcıkti (6) battıcıkti (8) battıcıkti (9) battıcıkti (10)

DCIM100MEDIADJI_0013.JPG

DCIM100MEDIADJI_0022.JPG

517 toplam okunma, 3 günlük okunma

Yorum Yap