Uşak’ın 34. Valisi Salim Demir görevine başladı

Uşak’ın 34. Valisi Salim Demir görevine başladı
Ankara Sincan İlçesi Kaymakamlığı görevinden Uşak Valiliğine atanan Vali Salim Demir, makamına gelerek görevine başladı.
Bakanlar Kurulu tarafından alınan ve 21 Haziran 2017 tarihli Resmi Gazete de yayınlanan Valiler Kararnamesi ile Uşak’a atanan Vali Salim Demir, valilik binası önünde düzenlenen törenle karşılandıktan sonra koltuğuna oturak görevine başladı.
HUZUR ŞEHRİ UŞAK’TA OLMAKTAN MUTLUYUM
Uşak Valisi Salim Demir için düzenlenen törene; Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Dalkıran, İl Jandarma Alay ve Garnizon Komutanı Jandarma Albay Nedim Selbisu, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, vali yardımcıları, daire müdürleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.
Uşak’ın yerel giysileri ile iki küçük çocuğun çiçek sunmasının ardından makamına çıkan Vali Demir, burada yaptığı basın açıklamasında Uşak’ı “Ege’nin İncisi” ve “Huzur Şehri olarak tanımladı. İşte yeni Vali Salim Demir’in açıklamasından başlıklar:
“Malumunuz olduğu üzere 21 Haziran 2017 Tarihli resmi gazete’de yayınlanan Bakanlar Kurulu kararı ile Uşak Valiliğine atanmış bulunuyorum. Bu görevi şahsıma tevdi eden başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ve tüm Bakanlar Kurulu üyelerimize şükranlarımı arz ediyorum. Bu güvene layık olmaya çalışacağım. Bu hizmeti hep beraber yürüteceğiz inşallah.
Egenin incisi, âşıklar şehri, vilayet olarak köklü geçmişe sahip huzur şehri Uşak’ta vali olarak devletime milletime hizmet etmenin bahtiyarlığını yaşıyorum. Bu bahtiyarlıkla artan bir tempoda hizmetlerimize ve çalışmalarımıza sizlerle birlikte devam edeceğiz.
“İŞBİRLİĞİ VE GÜÇ BİRLİĞİ İLE 2023 HEDELERİNE ULAŞACAĞIZ”
Devlet olarak belirlediğimiz 2023 hedefine ulaşmak için, tüm devlet kurumları, mahalli idareler, üniversitemiz, sivil toplum örgütleri, iş dünyası, yazılı ve görsel basınla işbirliği, güç birliği ve gönül birliği ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz.
Yürüteceğimiz kamu hizmetinde, bir bayrak yarışı misali, bayrağı her alanda daha ileriye götürmek için bugünden çalışmalara başlayacağız. Uşak’a hizmette makamımız ve gönlümüz her zaman açıktır. Bu vesile ile Uşak’a hizmet etmiş olan tüm valilerimize, birim amirlerimize, sivil toplum örgütlerimize ve tüm Uşaklılara teşekkür ediyorum.
Görev sürem boyunca ortak paydamız Uşak olmak üzere, insan odaklı bir kamu hizmeti sunumunu birlik ve beraberlik içerisinde hayata geçirmeye çalışacağız. “İnsanı yaşat ki, Devlet yaşasın” prensibi ile ekip ruhu içerisinde Uşak’a hizmet edeceğiz.
Sahip olduğu tarihi ve kültürel mirası ile medeniyetimizin bir parçası olan ve doğal güzellikleri ile Ege’nin incisi Uşak’ın bir yaşayanı olmaktan mutlu olduğumu da buradan belirtmek isterim. Uşak halkının daha mutlu ve huzurlu yaşaması için azami gayreti göstereceğiz. İlimizde yaşayan 360 bin vatandaşımızın hayatında ve gelecek ümitlerinde yeni filizler yeşertmek önceliğimiz olacaktır.
Makamlar ve mevkiler baki değildir. Önemli olan kubbede bir hoş seda bırakmaktır. Önemli olan ecdadımızın, “Halka hizmet Hakk’a hizmettir” düsturu ile hep beraber bu hizmeti, sürdüreceğiz.
Uşak ilinde tüm yaşayan vatandaşlarımıza en derin hürmet ve muhabbetlerimi sunuyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.”
HİZMETLERDE HALKIN ONAYI OLMADAN OLMAZ
Uşak Valisi Salim Demir, Ege’de Yenigün Gazetesi Muhabiri Salih Kılınç’ın, “Uşak’a vali olarak atandığınızda, Uşak ile ilgili yaptığınız araştırmada, hiç olumsuz bir durum gözlemlediniz mi?” sorusuna da şöyle yanıt verdi:
“Her şeyden önce aceleci olmamak gerekir. Konuşmamda belki genel hatları ile geçmiş olabilirim ama daha ayrıntılı belirtmem gerekirse biz hizmet anlayışımızda ihtiyaçları belirleyip hizmetlerin kamuoyu nezdinde onların ne kadar istendiğini veya istenmediğini ölçüp biçtikten sonra hizmete başlamamız veya devam ettirtip ettirmemiz gerektiğine karar vermeliyiz. Niçin? Derseniz, o hizmetlerin başarılı bir şekilde sürdürülmesi ve kalıcı olabilmesi için kamuoyu desteği şarttır. Biz buna bakarız. Kamuoyunun nabzını tutarak hizmet üretiriz.”
HABER / SALİH KILINÇ

320 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap