Uşaklı öğretmenden örnek davranış

TUNCER AYAZ (2)Uşak’ta öğretmenlik yapan Tuncer Ayaz bayramdan önce gittiği bankamatikte unutulan  bin 500 lira parayı bugün banka yetkililerine  teslim etti.

Bayramdan önce yaşanan olayda, bir vatandaş para çekmek için geldiği bankamatikte gerekli işlemleri yaptıktan sonra belirlenemeyen bir nedenden dolayı parasını almadan oradan ayrıldı. Sonrasında buraya gelen Tuncer Ayaz hiçbir işlem yapmadan bankamatiğin para verdiğini gördü.  Ayaz konuyla ilgili olarak şunları söyledi; “30 Ağustos günü tatil olması sebebiyle  saat 16:00 sıralarında  bankamatikte işlem yapmak istedim. Bu esnada yüklü bir miktar paranın bankamatikte olduğunu gördüm, fişiyle birlikte parayı yanıma aldım ve ilgilileri aradım. Mesai saatinde paranın teslim edilmesi için gerekli bağlantıyı kurarak adı geçen parayı bugün banka yetkililerine teslim ettim. Banka yetkilileri gerekli işlemleri yaparak kişinin  parasını teslim aldılar, paranın sahibine ulaştırılacağını söylediler. ”

Yetkililer örnek davranışından dolayı Ayaz’a teşekkür ettiler. Ayaz da  bu tür davranışlardan örnek alınmasını ve gerekli hassasiyeti göstermesini istedi.

HABER / BAYRAM KELEŞ

1,149 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap