Uşak’ta aniden bastıran sağanak yağış su baskınlarına neden oldu

SONY DSC
SONY DSC

22119536_1453809138059876_233637445_o 22171617_1453809354726521_1516108682_o (1)

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC

Uşak’ta aniden bastıran sağanak yağış su baskınlarına neden oldu

Uşak’ta dün aniden bastıran sağanak yağış bazı bölgelerde taşkına ve su baskınına  neden oldu.

Uşak dün  Saat 16:00 da başlayan sağanak  yağmur şehir merkezi başta olmak üzere Atatürk Bulvarındaki trafiği durma noktasına getirdi. Yarım saat de kenti etkisi altına alan yağmur ara sokaklarda suları kaldırıma kadar ulaştı. Uşak Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri yağmur başlar başlamaz  15 Temmuz Şehit Mehmet Çetin Battı Çıktı Kavşağını trafiğe kapattı. Kapanan yol nedeniyle Ankara- İzmir Asfaltında uzun araç kuyrukları oluştu. Bazı araç sürücüleri yapılan uyarılara rağmen kapatılan yolu kullanınca mahsur kaldı. Mahsur kalan çekiciler yardımıyla kaldırıldı.

Trafiği olumsuz etkileyen yağmur nedeniyle Atatürk Bulvarı üzerindeki bazı apartmanların birinci katlarını su bastı. 15 Temmuz Şehit Mehmet Çetin Battı Çıktı Kavşağın dan taşan suların dolduğu evlerde büyük çapta maddi hasar medyana gelirken, ekiplerin suyu tahliye çalışmaları gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdü.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ yaşanan olayın her yerde meydana gelebildiğini belirtti. Ulubey yolu üzerinde meydana gelen selin başka kurumaların yaptığı alt yapı çalışmalarının kapatılmaması ile  meydana gelen çamurun menfezleri tıkaması ve yol çalışması sırasında kapatılan menfez kapakları yüzünden meydana geldiğini söyledi. Belediye tarafından  kapanan bu menfezlere hemen müdahale edildiğini söyleyen Uludağ Şehit Mehmet Çetin kavşağındaki battı çıktının su basmasının sebebinin de yukarıdan gelen suların buraya akmasından dolayı olduğunu belirtti. Uludağ buradaki suların toplanarak Ilıcaksubaşı  deresine akıtılacağını bu çalışmalar bittiğinde sorunun çözüleceğini vurguladı.  Yarım saat içinde her şeyin normale döndüğünü iddia eden Uludağ belirli aksaklıkların olduğunu ancak çalışmaların devam ettiğini söyledi.

HABER / BAYRAM KELEŞ

395 toplam okunma, 2 günlük okunma

Yorum Yap