Uşak’ta Ebeler ve hemşireler günü kutlandı

hemsire (3) hemsire (5) hemsire (6) hemsire (7) hemsire (8) hemsire (9) hemsire (10) hemsire-1 hemsire-2Ebeler ve hemşireler günü kutlandı. Her yıl 5 Mayıs Dünya Ebeler Günü, 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü olarak ülkemize ve dünyada kutlanıyor. Bu değerli meslek gruplarının günlerini hatırlatmak amacıyla Uşak Kamu Hastaneleri Birliği genel sekreterliği Atapark Çayzade’de bir kahvaltı düzenledi.

 

Düzenlenen kahvaltıya Uşak KHB’de görevli hemşireler eş ve çocuklarıyla katıldı. Uşak Valisi Ahmet Okur, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, eşi halime Cahan, AK parti Uşak Milletvekili Dr. Alim Tunç, Uşak KHB Genel Sekreteri Dr. Yalçın Atlı, İl sağlık Müdürü Alper Cem Ünal, sağlık sen Uşak Şube başkanı Muhammed Aloğlu da etkinliğe katılan isimler arasında yer aldı.

“ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN”

Hep birlikte kahvaltı yapılmasının ardından etkinliği düzenleyen Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzman Dr. Yalçın Atlı, “Hemşireler Günü” nedeniyle davetlerin eşleri ile birlikte katılan tüm hemşire ve ebelere davetlerin katıldığı için teşekkür etti Atlı, “Sizler sağlık camiası için en önemli unsurlarsınız. Gelen hasta ve yakının ilk karşılayan, sürekli tedavilerini takip eden, onlarla sürekli ilgilene, sevginizi ve şefkatiniz esirgemeyen sizlersiniz. Bunun geri dönüşünü hasta ve Uşak halkının memnuniyeti olarak sizlerin sayesinde memnuniyetle alabiliyoruz. Hepinizden Allah razı olsun” dedi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Umut Alper Cem de konuşmasında, hemşirelerin önemine değinerek, hemşirelere sağlığın gülen yüzü ve şefkat eli olduğu için teşekkür etti.

“OLMAYA DEVLETİ CİHAN’DA BİR NEFE SIHHAT GİBİ”

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’da hemşirelere, Atapark Çayzade’den ve kahvaltıdan memnun olup olmadıklarını sordu.  Olumlu cevap alınca da ev sahibi olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Cahan, “Kanuni Sultan Süleyman’ın çok güzel bir sözü vardır. “halk içinde olmaya bir nesne olmaya devlet-i cihan, Devlet içinde muteber bir nesne yoktur bir nefes sıhhat gibi”  İnsanı hepimiz hastalanıyoruz. Özellikle çocuklarımız çok hastalanıyor. Hayatın doğasında bu var. Hastaneye geldiğimizde ilk gördüğümüz hemşireler, bize iğne yapan canımız yakan, bizleri tedavi eden onlar. Şimdi Uşak’ta 5 yıldızlı bir hastanemiz ver. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla sağlıkta yaşanan dönüşüm bugün çok güzel hizmetleri almamız sağlıyor. Yeni devlet hastanemizin yanına 250 yataklı çocuk, kadın doğum ve diş hastanemizin yapımı yakında başlıyor. Hastane yapılır tesisler kurulur, bu çok önemli değil. Sizin güler yüzünüz olmasa, işinizi iyi yapmazsanız, bir serum takarken kollarımızı delik deşik etmezseniz, işinizi severek yaparsanız, sağlıkta daha da ileri gidersiniz. İşiniz gerçekten zor. Fedakarlığınız için çok teşekkür ederiz. Çünkü insanla uğraşıyorsunuz. Hasta neyse de bir de o hastanın yakınları ile uğraşıyorsunuz. Onları da memnun etmeye çalışıyorsunuz. Uşak’ta yöneticilerin, başhekimlerin, doktorların ve sizlerin desteği ile çok güzel bir ortamımız var. Uşak Devlet Hastanesi, Uşak’a hizmet ettiği gibi komşu illerin ilçelerine de hizmet veriyor. Bu organizasyonu düşünen tüm yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum ve gününüzü kutluyorum” dedi.

AK Parti Uşak Milletvekili Dr. Alim Tunç da doktorluk döneminden beraber çalıştığı, Uşak Sağlık Meslek Lisesi’nde eğitim verdiği günlerden öğrencileri ile birlikte olmaktan büyük mutluk duyduğunu ifade ederek, “Hemşireler Günü” nü kutladı.

Tunç, “Vekilliğim döneminde sizlerin karşılaştığı, özlük hakları, fiziksel zorluklar ve maaşlarınızla ilgili her türlü sıkıntılarınız dile getirdim ve yasalaşması için her tülü çalışmayı yaptım. Sadece Uşak’ta değil hem Eşme hem Banaz ilçesinde 5 yıldızlı hastaneler yaptık. İnşallah Sivaslı’da da yakında olacak. Sizlere ayrı bir oda olması, burad hasat ve yakınları ile sağlıklı iletişim kurmanız için üyesi olduğum TBMM Sağlık Komisyonu’nda öneride bulunacağım” dedi.

Uşak Valisi Ahmet Okur da “hasta ve yakınlarını memnun edecek olan sizin güler yüzünüz ve sevgi dolu muamelenizdir. Hepinizin gününü kutluyorum. Sizler sayesinde sağlıkta bizlerin de yüzü gülüyor” şeklinde kutladı.

Ardından, Başhemşire Fatma Yıldırım ve tüm hemşireler adına her servisten hemşirelere, Vali Ahmet Okur, Belediye Başkanı Nurullah Cahan, AK Parti Uşak Milletvekili Dr. Alim Tunç, KHB Uşak Genel Sekreteri Dr. Yalçın Atlı ve İl Sağlık Müdürü Dr. Alper Cem Ünal çiçek ve hediyeler verdi.

Toplu fotoğraf çekiminin ardından Başkan Cahan ve eşi Halime Cahan çıkışta tüm katılan hemşirelere çiçek vererek uğurladı.

HABER / SALİH KILINÇ

369 toplam okunma, 2 günlük okunma

Yorum Yap