UŞAK’TA HALK DEVLETLE BULUŞTU

Uşak Valiliği tarafından düzenlenen ‘Devlet Vatandaş Buluşması´ toplantısında merkez ilçenin çözüm bekleyen sorunları masaya yatırıldı.

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 05/11/2016 tarihli genelgesi gereğince, Uşak’ta ilk kez Vali Salim Demir Başkanlığında, merkez ilçe “vatandaş Buluşması” adlı toplantı düzenlendi. Toplantıya, merkez ilçede faaliyet gösteren STK temsilcileri, merkez ilçe mahalle ve köy muhtarları katıldı.

Uşak Belediyesi ve uşak milletvekillerinin toplantı konseptinde yer almadığı için çağrılmadığı açıklanan “Halk Buluşması” toplantısında Vali Demir, Uşak Valiliğinde bir ayını doldurduğunu hatırlatarak, bu tür toplantılar sayesinde hem tanışmaların, hem de kentin sorunlarının çözümünde zaman kazanarak hızlı hareket etme kabiliyeti kazanıldığını belirtti.

“DİLE GETİRİLEN SORUNLAR MUTLAKA CEVAPLANDIRILACAK”

Uşak’ta İlk kez düzenlenen ”Halkla buluşma “ toplantısının açışlı konuşmasını yapan Uşak Valisi Salim Demir, halkla buluşma toplantılarının geniş katılımlı ya da dar kapsamlı olarak mutlaka yapılacağını, sorunlarının çözümünde zaman kazanılacağını ve vatandaşın rızasının alınacağını belirtti. İşte Demir’in konuşmasından satır başları:

“Halk buluşması” toplantımıza hoş geldiniz. Önümüzdeki günlerde bu veya farklı konseptlerde toplantılar düzenleyeceğiz. Göreve başladığım ilk ayı doldurmam itibarıyla, merkez ilçemizi kapsayan, bir toplantı düzenlememizdeki amaç, hem tanışma hem de fikir alışverişini yapabilmek ve işlerimize daha hızlı başlamak  hızlandırmak amacıyla böyle bir toplantı tertiplemiş bulunmaktayım.

Bundan önceki süreçte de İçişleri Bakanlığımızın talimatlarıyla tüm ülkemizde olduğu gibi Uşak ilimizde de halk buluşmaları kapsamında mutlaka toplantılar gerçekleştirilmiştir. Bundan sonrada biz İl valisi olarak hem ilçe merkezimizde, OSB’lerde, gereği halinde diğer birimlerde halk katılımını sağlayan,  oradaki sorunların suretle çözümünü sağlayacak hem geniş kapsamlı, hem oradaki yetkililerin katılımını sağlayacak geniş kapsamlı toplantılar tertip edeceğiz.

Bugünkü toplantıda iki hususu dile getirmek istiyorum. Birincisi; ilimizin ilçe merkezindeki atanmış, seçilmiş tüm birimleri bir araya getirmek, hem de tanışma faslını hızlandırmak için buradayız.

İkinci olarak da katılımcıların dile getirdiği sorunları ve istekleri alacağız. Onlar dinlenecek ve bu alınan notlar üzerine konuşmalar bittikten sonra sırasıyla kurumlarımızın cevaplarını size ulaştıracağız.

“BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR”

Buradaki katılımcıların ortak paydası Uşak’ımıza hizmet etmektir. Toplum, milletimiz, insanımız bizden hizmet beklemektedir. Onun için bir araya gelmişiz ve bu görevlere talip olmuşuz. Ben hep söylüyorum, yine söyleyeceğim. Hiçbir şey tesadüf değildir. Başarı hiçbir zaman tesadüf olamaz. Onun için gelecek kuşaklara daha iyi bir Uşak bırakmak istiyorsak, mutlaka disiplinli, ciddi bir çalışma ve gayreti gerektiren bir çalışma sistemini oturtmamız gerekir. Bunun sadece kamuoyu için gerektiğini değil, burada bulunan ve bulunmayan tüm birimlerimiz için gerekli olduğunu düşünüyoruz.  Kamu görevi yapan sizler ve bizler şuna inanıyoruz ki hizmet yarışında aldığımız bayrağı en yüksek noktaya taşımaya talibiz. Zaten bu anlayışla göreve gelmişiz.

İkincisi; Uşak ortak paydamız, Uşak’a yarar sağlayan, gelecek kuşaklara daha iyi bir Uşak bırakacak olan her türlü konu hepimizin ortak konusudur. Dolaysı ile o konuda el birliği ile o yükü kaldırmak için elbirliği ile bu hizmeti yürütmeye devam edeceğiz. Onun için biz devleti temsil eden valilik makamı ve kamu kurumları adına şunu taahhüt ediyoruz. Hizmetin daha iyi olması için bize ne görev düşüyorsa yapacağız.

“SAĞLIKLI VE EĞİTİMLİ BİREYLER SORUNLARI DAHA KOLAY ÇÖZER”

Halka hizmette olmazsa olmaz en önemli sektör eğitim ve sağlık sektörüdür. Siz, sağlıklı ve eğitimli bireyler oluşturursanız, o toplumdaki diğer sorunlar azalır ve daha kolay çözülür.

Örnek vermek gerekirse, adalet ve güvenlik hizmetleri çok önemlidir. Bu doğru, Siz sağlıklı ve eğitimli insanlar yetiştirir, toplumun bireylerini eğitimli ve sağlıklı yetiştirirseniz, adalet ve güvenlik konusunda daha az sorun yaşarsınız.

Her türlü sektörde toplumun tüm hizmetlerinizi toplumun tüm kesimleri ile paylaşarak, fikir birliği yaparak vücuda getirmemiz gerekir.

Eğer bir hizmeti, kolay, etkin, kalıcı ve daha ucuza yapmak istiyorsanız toplumun desteğini almaktan geçer. Onun için bu tür toplantıların önemli olduğunu vurgulamak istiyorum.

Söylenecek çok şeyim var. Benim Uşak Valisi olarak bir ayım doldu. Söyleyecek şeylerim var ama onlar için acele etmiyorum. Hesabı kitabı yapıp Uşak ile ilgili değerlendirmelerimi daha dar kapsamlı toplantılarda dile getireceğim.

Çalışmalarımız, artan tempoda sizlerle birlikte yürüteceğiz. Bu toplantıda emeği geçen tüm kurum, kuruluşlara ve kişiler teşekkür ediyorum.”

Vali Demir’in ardından STK temsilcileri ve muhtarlar söz alarak kuruluşlarının ve Uşak’ın sorunlarını dile getirdi. Uşak Vali Yardımcısı Mehmet Hulusi Kaya, anlatılan sorunları tek tek not aldı.

Toplantı sonrası Vali Demir ve protokol, katılımcıları tek tek uğurladı. Toplantıya, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, Uşak’ta göreve başlayalı 24 saat bile olmayan İl Garnizon ve Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Ercan Baysal, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar da katıldı.

HABER / SALİH KILINÇSAYFA 2 MAN halkgünü (3) SAYFA 2 MAN halkgünü (4) SAYFA 2 MAN halkgünü (5)

316 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap