Uşak’ta Şiddetli yağış uyarısı: Su baskını ve sel riski var.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın öğleden sonra Ege Bölgesi’nde  gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini açıkladı. Yapılan açıklamada, yarın öğleden sonra başlayacak aşırı yağışların Pazar gününe kadar süreceği,  gece saatlerinde etkisini artıracağı beklenen yağışın doğurabileceği su baskını ve sel riskine karşı Uşaklılar uyarıldı.

AŞIRI YAĞIŞLAR PAZAR GÜNÜNE KADAR SÜRECEK

Hava tahmin raporuna göre, Afyonkarahisar, Uşak ve Denizli’nin yer aldığı İç Ege çevrelerinde çok kuvvetli olacak yağışlar metrekareye 10-40 kilogram yağış düşecek.

Aşırı yağış ve sel uyarısı şöyle: “Yarından  itibaren Pazar gününe kadar (03.08.2017 Perşembe – 06.08.2017 Pazar) İç Ege (Afyonkarahisar, Uşak, Denizli) öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olmak üzere (kısa sürede metrekareye 10-40 kg) mevzi sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların görülmesi tahmin ediliyor. Beklenilen gök gürültülü sağanak yağışın meydana getirebileceği ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Başlama-Bitiş Zamanı                                            

03.08.2017 12:00-06.08.2017 20:00

Hadisenin Şiddeti

Kuvvetli Yağış

Oluşması Muhtemel Riskler

Ani Sel – Su Baskını – Yıldırım – Ulaşımda Aksamalar

Alınabilecek Muhtemel Önlemler

http://www.mgm.gov.tr/genel/korunma-yontemleri.aspx

Değerlendirmeyi Yapan Merkez

Meteoroloji 5.Bölge (Afyonkarahisar) Müdürlüğü

Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi (BTUM)

yagmur-2

2,968 toplam okunma, 3 günlük okunma

Yorum Yap