Uşak’ta Yeni Bir Konsept “Balık Fast Food”

Uşak’ta Yeni Bir Konsept “Balık Fast Food”

Uşak’ta 5-6 aydır yeni bir fast food seçeneğiz var “Hamsi Finger”.   Uşak Ticaret Lisesi Turizm Otelcilik Bölümü mutfak dalından mezun olan 20 yaşındaki  Hakan Ulu Uşak’ta bir ilke imza attı.

Uşak’ta fast food denilince akla genelde tavuk ürünleri ve hamburger çeşitlerinin geldiğini söyleyen genç girişimci Ulu, işyerini açma sürecini şu şekilde anlattı; ” Biraz araştırdık Uşak’ta hiç yapılmamış ilk olacak bir iş yapmak istedik. Araştırmalarımızda bu şirketi bulduk. Balık olarak fast food satan bir şirketti ve bu işe girdik. Fast food şeklinde balık ürettikleri için bunu Uşaklılarla buluşturmak istedik. Hem sağlıklı hem besin değerleri yüksek olan balık fast food’u düşündük. Biz ulusal bir şirketin Uşak şubesini açmış olduk bu konsept fast food anlamında Uşak’ta tek.”

Ulu konsept hakkında şu bilgileri verdi; “Bizi balık restoranlarına kıyasladığımızda onlar balığı bütün olarak servis ederler biz kılçığını tamamen temizlenmiş olarak servis ederiz. Kılçıksız fileto şeklinde ekmek arası, porsiyon, salata şeklinde veriyoruz. Ayrıca normal fast food ile kıyasladığımızda ekmeğin içinde balık olması zaten daha sağlıklı ve besleyici olma özelliği taşıyor.  Uşak Üniversitesi de git gide büyüyor ve gelişiyor dolayısıyla geçlerin ve öğrencilerin ağırlıklı olarak fast food tarzı beslendiğini dikkate aldığımızda aslında onlara biraz daha sağlıklı bir beslenme alternatifi sunduğumuzu da söyleyebiliriz. ilerleyen zamanda fast food balığın yanında ızgara balık çeşitleri ve makarna çeşitlerini de halkımızın tüketimine sunmak istiyoruz. Bütün Uşaklı vatandaşlarımızı buraya fast food balık yemeleri için bekliyorum. Sağlıklı bir insanın  normalde haftada iki gün balık tüketmesi gerekiyor. Yalnız Uşak’ta bu tüketimin yeteri kadar olmadığını biliyoruz. Biz aslında birazda şehrimizde balık tüketiminin artması için uğraş veriyoruz. Normal bir fast food ile karşılaştırdığımızda fiyatlarımız uygun hatta bazı ürünlerimiz daha ucuz. Ürünlerimizdeki çeşit ve kalite, fiyatlarımızdaki uygunlukla birleşince, şehrimizde ilk akla gelen mekânlardan olmayı hedefliyoruz. Profesyonel personelimizle, sağlıklı gıda sektöründe olmaktan dolayı mutluyuz, gururluyuz.”

“Sağlığınız için balık yiyin” sloganıyla hizmet veren  Balık fast food’da  tüketebileceğiniz ürünler arasında hamsi, çipura, levrek, alabalık, karides, kalamar, midye bulunuyor. Bu balıkların değişik sunumları söz konusu olduğunda onlarca çeşit menüyü bulmanız mümkün.

HABER / BAYRAM KELEŞ

Hakan Ulu sağlıklı fast food (2) Hakan Ulu sağlıklı fast food (3)

1,418 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap