UTAŞ UŞAK SPOR 90’DA GÜLDÜ

UTAŞ UŞAK SPOR 90’DA GÜLDÜ

Önce Karpuzlu Belediyespor karşısında ummadığı bir yenilgi alan, geçen hafta dinlenen UTAŞ Uşakspor, stadı dolduran taraftarın karşısında iyi bir oyun sergilemedi. Ancak 90. Dakika tamamlanırken Hakkı Hakan’ın golü ile sahadan 1-0 galip ayrıldı ve 3 puanı zor bela aldı.

 

UTAŞ UŞAKSPOR:  1

ORTACA BELEDİYESPOR: 0

STAT: Uşak 1 Eylül

HAKEMLER: Meliz Özçiğdem (**), Belgin Kumru (**), Mert Uçar (**)

UTAŞ UŞAKSPOR:  Gökhan (**), Levent (**), Hakkı Hakan (***), Ömer Can (**), Salih (**), Serhat (**) (Chıbuzor*), Recep (**), Selçuk (*), Burak (*) (Dk.61 Çağlayan? Dk. 88 Yusuf?),Mırlan (*), İbrahim (*)

ORTACA BELEDİYESPOR: Kadir (**), Cihan (**), Mert (**), Halil (**) (Dk.90 Mete?), Emre (*), Süleiman (**), Oktay (*) (Dk.59 Ali*), Abdurrahman (**),Server (*), (Dk.69 Tugay*), Erdoğan (*), Yunus (*)

GOL: Dk. 90 Hakkı Hakan (UTAŞ Uşakspor)

SARI KARTLAR: Serhat, Recep (UTAŞ Uşakspor), Kadir, Süleiman, Abdurrahman, Tugay, (Ortaca Belediyespor)

İLK YARI

Güzel bir havada aşigolar tribünleri doldurdu. Maçın ilginç bir özelliği de Denizli Bölgesinden gelen Orta Hakem Meliz Özçiğdem ve 1. Yardımcı Hakem Belgin Kumru’nu kadın olmasıydı. Bir diğer ilginç not da maçın gözlemcisi Beden Eğitim Öğretmeni Özlem Yapaklar’ın da kadın ve Uşaklı oluşuydu.

Her iki takım oyuncularında isteksiz göründüğü maçta kayda değer ilk pozisyon 18. Dakikada konuk takım kalesindeyaşandı. Mırlan, rakip ceza sahasına soldan girdi. Vuruşu yan ağlarda kaldı.

Yine Mırlan orta sahada topu Abdurrahman’a kaptırdı. Abdurrahman’ın sert şutunu Kaleci Gökhan göğsünden sektirince top kornere çıktı.

  1. dakikada konuk takım dan Server’in sert şutu Ömer Can’a çarparak kornere gidince rakip takım bir golden oldu.
  2. ve 38 dakikalarda Burak’ın iki sert şutu gol olmayınca he riki takımda soyunma odasına golsüz beraberlikle gitti.

İKİNCİ YARI

İkinci yarıya daha atak başlayan ev sahibi ekip 54. Dakikada gole çok yaklaştı. Recep-Selçuk paslaşmasında topa en son vuran Selçuk’un şutu az farkla auta çıktı.

  1. Dakikada Mırlan’ın nefis ortasını kale çizgisi üzerinde hem Chızıbor hem de Burak ıskalayınca top kaleye paralel şekilde auta çıktı.
  2. dakikada Hakkı Hakan’ın 25 metreden vuruşu kaleci Kadir de kaldı
  3. dakikada İbrahim’in kafa vuruşunda top yine auta çıktı.

Konuk takımın 72, dakikada kullandığı frikik atışında keleci Gökhan topu elinden kaçırdı. Recep uzaklaştırdı.

 GOL:

Maçın 0-0 biteceği tahmin edilirken 90. Dakikanın son saniyelerinde Ömer can’ınkorner atışında topa Chızıbor vurdu. Rakip defans çıkardı. En son dizi ile dokunan Hakkı Hakan takımının galibiyet golünü atarak 3 puan almasını sağladı.

GÜMÜŞDAĞ OYUNDAN MEMNUN DEĞİL

usakspor-2

Maçı değerlendiren UTAŞ Uşakspor Antrenörü Dr. Hayrettin Gümüşdağ, futbolcularının performansından ve  sergiledikleri oyundan memnun olmadığını belirtti Gümüşdağ, grupta teşvik ve şikeye dikkat çekerek ilginç açıklamalarda bulundu. İşte Gümüşdağ’ın açıklamaları:

“Bu maçlar artık ölümüne maçlar, pozisyona giriyorsan mutlaka atacaksın. Teşvik var, para var. Mesela Serhat girdi vuramadı. Geçtiğimiz günlerde Mirlan’ın eşi kaza geçirmiş. Bir hafta gelemedi. Cezalı durumda bulunan santraforumuz Burhan’ın yokluğunu da hissettik. Lig sonu geldi. Artık futbol futbol olmaktan çıktı. Alt sıradaki takımlardaki oyuncular kendi takımlarını değil, parayı düşünüyorlar. Bir iki milyon lira bulamayn bir anda 5 milyon lira paraya kavuşuyor. Dolaysı ile teşvikler, rakip takımlarda bomba etkisi yaratıyor. Bakın, Bugün Sökespor da zor bela yendi. Daha onlarda takılacak ve puan kaybedecek.

BU TARAFTARA GALİBİYET YAKIŞIRDI

Ne olursa olsun kendi sahamızda taraftarımızın desteği ile güzel bir futbolla galip gelmeliydik. Biz, takım olarak güzel bir futbol sergileyemeyince taraftarı coşturamadık. Onalar coşmayınca oyuncularım da saha da varlık gösteremedi. İlk yarı biz atak oynadık. Ortaca Belediyespor, ikinci yarı kapandı. Çok disiplinli bir oyun sergiledi.Burhan özel bir santrafordu. Eksikliğini gördük.

İbrahim ve Mırlan vurup gol yapamadı. Rakiplerimiz canavarlaşıyor.  Kapalı defansı açsın diye Çağlayan’ı oyuna aldım. Etkili olamadı. Genç Yusuf’u almak zorunda kaldım. Serhat sakatlanınca zorunlu değişikliğe gittim.

Bazı oyuncular beni hayal kırıklığına uğrattı. Hiç futbol oynayamadık. Yaratıcı oyuncu eksikliğini hissediyoruz. Bu saatten sonra bu konuda yapacağımız bir şey yok. Haftaya Sarayköyspor maçına gidiyoruz. Bu da ölümüne maç olacak. Bu insanlar sizlere inanıyorsa karşılığını vermek gerekir.

Kadın hakem hakkında konuşmak istemiyorum. Ancak, rakip oyuncuların vakit geçirmek için kendilerini yerlere atmasına göz yumdu. Birkaç aleyhimize fauller çaldı. Oyuncularımın sahada sergilediği performanstan ve oyundan hiç memnun değilim. Maçın tek güzel yönü 90. dakikada gelen gol ve üç puan diyebilirim.”

usakspor-3

HABER / SALİH KILINÇ

usakspor-6 usakspor-7 usakspor-8

usakspor-9

532 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap