UTAŞ Uşakspor 3 haftalık deplasman cehennemine hazırlanıyor

UTAŞ Uşakspor, Pazar günü Koceelispor, ardından kendi evinde Hatay Payasspor ve yine  Çorumspor ile  karşılaşacağı cehennem döngüsüne hazırlanıyor.

Teknik Direktör Hakan Şapçı, antrenmanda yaşadığı bir çarpışma sonucu başında zedelenme olan Kaptan Selçuk’un maske ile oynayacağı, genç Atakan’ın da sakatlığını atlattığını, Kocaeli, Payas ve Çorum deplasmanlarına tam kadro ile hazırlandıklarını açıkladı.

ŞAMPİYONLUK MÜCADELESİ BU DEPLASMANLARDAN GEÇİYOR”

UTAŞ Uşakspor, 3. Lig 3. Grubun ilk maçında evinde 2-1 yendiği Tarsus İdman Yurdu maçını unuttu. Şimdi tam kadro, Koceli, Payas ve Çorum maçlarına hazırlanıyor.

Teknik Direktör Hakan Şapçı, yaptığı açıklamada, peş peşe oynayacakları 3 zorlu maçın, 3. Grubun en iddialı takımları ile olduğuna dikkat çekti. Şapçı, bu maçlardan gelecek puanların, şampiyonluk yolunda en güçlü takımı da belirleyeceğinin altını çizdi. İşte Şapçı’nın değerlendirmeleri:

“Bizimle birlikte şampiyonluk mücadelesi yapan Kocaelispor, süper ligde oynamış, 1. 2. 3. Lig ve BAL’da mücadele verirken seyirci desteğini hiçbir zaman kaybetmemiş grubun en büyük şampiyonluk adaylarından birisi. Bu hafta Kocaelispor’un cezası nedeniyle o muhteşem taraftar desteği olmayacak. Seyircisiz olması bizim için büyük avantaj.

Ondan sonra Hatay Payasspor ile evimizde karşılaşacağız. Payasspor da kaliteli ve yıllardır 3. Lig de şampiyonluk mücadelesi veren güçlü ve grubumuzda şampiyon adayları arasında gösterilen bir takım. Son deplasman maçımız Çorumspor ile olacak. Çorumspor’da grubumuzun en güçlü şampiyonluk adaylarından. Ama biz şampiyonluğa inandık ve olacağız. Bu zorlu 3 deplasmandan alacağımız puanlar bizim şampiyonluk şansımızı belirleyecek. Evet şu anda fikstür aleyhimize görünüyor. Ancak bu zorlu deplasmanlardan puanla dönersek, 2. yarı fikstür avantajı bizim lehimize olacaktır.”

“KULÜP TARAFTAR BASIN KAYNAŞMASI BİZİ ŞAMPİYON YAPACAKTIR”

UTAŞ Uşakspor’un geçen sezon BAL liginde, kent olarak kaynaşmayı sağladığı için şampiyon olduğunu belirten genç teknik adam, “Bu sezonda kulüp, taraftar, basın ve takım olarak aynı kaynaşmayı sağlarsak şampiyon oluruz. UTAŞ Uşakspor’un 2017-2018 sezonunda bir tek hedefi vardır. O da şampiyonluktur” şeklinde iddiasını ortaya koydu.

SALİH KILINÇ / HABER

449 toplam okunma, 2 günlük okunma

Yorum Yap