Vali Okur Asker Karavanasına Kaşık Salladı

Vali Okur asker karavanasına kaşık salladı

Uşak Valisi Ahmet Okur İl Jandarma Komutanlığını ziyaret ederek, vatani görevini yerine getiren er ve erbaşlarla yemekte bir araya geldi.

İl Jandarma Komutanı Albay Nedim Selbisu tarafından karşılanan Vali Ahmet Okur, yemekhanesinde askerlerle bir araya gelerek hem sohbet etti hem de asker karavanasından yemek yedi. Uşak Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder de Vali Okur’a kışla ziyareti sırasında eşlik etti.

“PEYGAMBER OCAĞI OLDUĞU SÜRECE ŞANLI BAYRAĞIMIZ DALGALANACAKTIR”

Vali Okur vatani görevini yapmakta olan er ve erbaşlara hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi. “Askerlik, mensubu bulunduğumuz ve tarih sahnesine çıktığımız günden bu yana bu aziz milletin en kutsal vazifesi olmuştur. Vatanını seven her Türk genci memleketlerinden düğüne gönderilir gibi neşe ve coşku içinde bu vazifeye uğurlanırlar. Sizler bugün burada, bazı emsalleriniz de sınır boylarında şanlı bayrağımızı dalgalandırmak, bir karış toprak için canını seve seve vermek üzere vatani görevlerini yapmaktadırlar. Bu uğurda şehit düşen evlatlarımızı rahmetle gazilerimizi de minnetle yad ediyorum. Siz kıymetli evlatlarımızdaki bu vatanseverlik hissi var olduğu müddetçe şanlı bayrağımız dalgalanacak, vatanı emanet ettiğimiz siz kahramanlar sayesinde bu ülkemizin vatandaşları huzur içinde yaşayacaklardır. Bu kutsal görevi sağlıkla, başarı ile tamamlamanızı, Peygamber ocağı olarak bildiğimiz bu mekânlarda edindiğiniz bilgi ve tecrübelerle askerliğini gururla yapmış gençler olarak vatana millete hizmet etmenizi arzu ediyorum. Vatani göreviniz sırasında size rehberlik ederek askerliğe ve hayata ilişkin prensipleri öğreten komutanlarınıza da teşekkür ediyor, hepinize hayırlı teskereler diliyorum.”

Sayfa 7 valiokur (1) Sayfa 7 valiokur (3)

326 toplam okunma, 2 günlük okunma

Yorum Yap