Vali Okur; “Size Yalvarıyorum 15 Temmuz Darbe Girişimini Öğrencilere İyi Anlatın”

Vali Okur; “Size yalvarıyorum 15 Temmuz darbe girişimini öğrencilere iyi anlatın”

24 Kasım Öğretmenler Günü Uşak’ta düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Vali Okur, öğretmenlerden15 Temmuz darbe girişiminin gelecek nesillere en geniş şekilde aktarmalarını istedi.

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları, Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin ve beraberindeki öğretmenlerin Atatürk Anıtı’na çelenk koymasıyla başladı. Tüm öğretmenler adına Şahin ve beraberindekiler, Vali Ahmet Okur’u makamında ziyaret etti.

Sayfa 6  ogretmenlergünü (1)

“DARBE BAŞARIYA ULAŞSAYDI ÜLKE BÖLÜNÜRDÜ”

Program Atatürk Kültür Merkezi (AKM) de devam etti. Ziyaretin ardından Atatürk Kültür Merkezi’ndeki kutlama programı başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okundu.

Programda bir konuşma yapan Vali Okur, eğitimin önemine değinerek, “Öğretmenlerimiz, yurdun dört bir yanında özveri ile çalışmaktadır. Öğretmenlik mesleği, milletlerin kaderini belirleyen, geleceğini tayin eden, yüce dinimizin de kutsiyet atfettiği ulvi bir meslektir. Aynı zamanda mesleklerin en meşakkatlisi olan öğretmenlik, öğrencilerini kendi evladı gibi görebilmenin hoşgörüsünü gösterebilme maharetidir. Bir milletin çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi, yenilikçi bakış açısına sahip lider öğretmenlerle, kaliteli ve bilimsel bir eğitimle mümkündür. Bu eğitimi veren siz öğretmenlerimize emanet edilen çocuklarımızı, Türk milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen ve yücelten, devletimize ve milletimize karşı görev ve sorumluluklarını bilen vatansever bireyler olarak yetiştirmelisiniz.” dedi.

Öğretmenlere mesleklerinin faziletini anlatmaya niyeti olmadığını kaydeden Vali Okur, “Buradan sizlere yalvarıyorum ve sizden defaatle rica ediyorum. Siyasi görüşünüz ne olursa olsun, olaya geniş bir açıdan bakarak 15 Temmuz darbe girişimini yavrularımıza objektif bir şekilde anlatın. Darbe başarıya ulaşsaydı ne olurdu? Bugün biz burada bu toplantıyı yapabilir miydik? Bakın Müslüman ülkelere nasıl bölünüp parçalandılar? Darbe girişimine de bu amaçla kalkışıldı. Sizleri tenzih ederek söylüyorum. Darbe girişimine kalkışanlar da bu okullarda bu sıralarda öğrenim gördü. Onlar, özel dershane ve eğitim alarak ülkeyi bölmek için darbe kalkışmasında bulundu. Bunları çok iyi anlatın. Anlatınız ki, bir daha böyle acı olaylar yaşamayalım” temennisinde bulundu.

“ÖĞRETMENLERİN YAŞADIKLARINI EŞİMDEN BİLİYORUM”

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan da eğitim, öğretimde kalitenin artırılması için öğretmenlere büyük görev düştüğünü söyledi. Cahan, “Bizleri bugünlere öğretmenlerimiz getirdi. Bizleri onlar bilgi ile donattı. Genç nesilleri yetiştirmek için gösterdikleri çabayı ve öğretmenler gününü tebrik ediyorum. Türkiye’nin önünü açık görüyorum. Terörle mücadelede öğretmenlerimiz çok yararlı oluyor.işte 15 Temmuz da bir darbe girişimi yaşadık. Bu girişimi takip eden süreçte öğretmenlerimiz demokratik bir ortamda yaşamanın güzelliklerini öğrencilerimize anlatıyor. Uşak belediyesi olarak biz eğitim camiasına, öğrenci ve öğretmenlerimize destek olmaya çalışıyoruz. 15 okula Z Kütüphanesi kurduk. Aydınlık yarınlar ve umutlu gençler için belediye olarak herşeyi, yapmaya hazırız. Benim eşim de öğretmen. Öğretmenlerin neler çektiğini, neler yaşadığını her gün evimizde biz de yaşayarak görüyoruz. Tüm öğretmenlerin ellerinden öperek, Öğretmenler Gününü bir kez daha kutluyorum” dedi.

Sayfa 6  ogretmenlergünü (3)

“ATATÜRK ÖĞRETMENLİĞE ONUR VE SAYGINLIK KAZANDIRMIŞTIR”

Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, “Atatürk, TBMM tarafından kendisine 24 Kasım 1928 tarihinde verilen “başöğretmenlik” unvanını kabul etmekle öğretmenliğe, çok büyük bir değer, onur ve saygınlık kazandırmıştır. Çocuklarımızı ve gençlerimizi çağımızın ihtiyaçlarına cevap verebilen, milli ve manevi değerleri özümsemiş, vatanına sadakatle bağlı, demokratik kültürü kavramış insanlar olarak yetiştirmek hepimizi için onurlu bir sorumluluktur. Bununla birlikte araştıran, düşünen, sorgulayan, bilgi üreten, bilgiyi kullanabilen bir nesil yetiştirmek tüm öğretmenlerin sorumluluğundadır” şeklinde konuştu.

Daha sonra tören göreve yeni başlayan öğretmenlerin ant içmesiyle devam etti.Öğretmenler günü dolayısıyla düzenlenen şiir kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından müzik dinletisi ile etkinlik son buldu.

Sayfa 6  ogretmenlergünü (2)

658 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap