Yeni Atılan Asfaltlar Çöktü

Yeni Atılan Asfaltlar Çöktü

Uşak Belediyesi tarafından Uşak içinde atılan 30 kilometrelik asfalt yoldan iki bölgede çökmeler olması hem vatandaşın hem belediyenin canını sıktı.

İlimizde bir haftadır yaşanan yoğun kar ve yağmur yağışı sonucu, yapımı henüz iki ayını doldurmayan asfalt yollarda çökmeler yaşanması sıkıntılara yol açtı. Uşak Belediye Başkanvekili Hakan Uludağ, yağışlar başlamadan Uşak cadde ve sokaklarına yaklaşık 30 kilometre sıcak asfalt döktüklerini hatırlattı. Uludağ, çökmelerin sadece iki bölgede alt yapı çalışmalarındaki hatalardan oluştuğunu, fazla bir sıkıntı yaşanmadığını, Uşaklının rahat etmesi için ekiplerin 24 saat çalıştıklarını söyledi.

SSK YOLU DA KUMLANDI

Uşak belediyesi tarafından yaklaşık 2 ay önce atılan sıcak asfaltla kaplanmış  yollarda çökme yaşanması, vatandaşların tepkisine neden olurken, yerinde incelemeler yapan Uşak Belediye Başkanvekili Hakan Uludağ şu bilgileri paylaştı:

“Geçtiğimiz aylarda Uşak Cadde ve sokaklarına 30 kilometre sıcak asfalt döktük. Son bir haftada ilimizde yaşanan aşırı kar ve yağmur yağışı, sadece Küçükçarşı ve göz hastanesi önünde iki yerde çökmeler meydan gelmiş. Ekiplerimle giderek yaptığım incelmelerde ve aldığım bilgilere göre, buralarda su şebekesi ile ilgili daha önce yapılan bir alt yapı çalışmasında bir takım hatalar yapıldığı için çökmeler yaşanmış.”

“YÜKLENİCİ FİRMA KARŞILAYACAK”

hakanuludag

Uludağ, “Çöken yolları asfalt çalışmasını yüklenen firma, anlaşmamıza gör karşılıksız tazmin edecek. Buranın onarımı maddi olarak belediyeye de bir yük getirmeyecek. Yine de vatandaşımıza elimizde olmayan nedenlerle bu sıkıntıyı yaşattığımız için üzgünüz” dedi.

Hava şartları izin verdiği takdirde derhal çalışmalara başlayacaklarını belirten Uludağ, “Vatandaşların SSK Yolu şeklinde adlandırdığı 1. Emlak Sokak’ta alt yapı çalışmaları nedeniyle asfalt kaplanmıştı. Burada vatandaşların sıkıntısını gidermek için kumlama yaptık. Hava şartları düzeldiği an ilk yapacağımız cadde de burası olacaktır” bilgisini verdi.

HABER/ SALİH KILINÇ

asfalt-2 asfalt-3 asfalt-5 asfalt-6 asfalt-

857 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap