Yeni eğitim ve öğretim yılında okullarda kuş uçurtulmayacak

Uşak’ta 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılı öncesinde Vali Salim Demir başkanlığında okul güvenliği toplantısı yapıldı.

Öz Merkez’de bulunan İl Genel Meclisi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Vali Salim Demir’in yanı sıra vali yardımcıları, emniyet, Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ile ilgili kurumların amirleri, merkez ilçe mahalle ve köy muhtarları, okul aile birliği yöneticileri katıldı. Toplantıda konuşan Vali Demir, il genelinde yürütülen güvenlik ve asayiş uygulamalarının başarıyla sürdürüldüğünü belirterek, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı başında bütün okullar ve çevresindeki güvenlik önlemleri konusunda hassasiyet gösterilmesi talimatını verdi.

“İLİMİZDE MADDE BAĞIMLILIĞI MİNUMUM SEVİYEDE”

İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında okulların Kent Güvenlik Yönetim Sistemine entegre çalışmalarının sürdüğünü belirten Vali Demir,  Valilik imkanlarını da kullanarak okulların sisteme dahil edilmesi için çalışma yürütüldüğünü kaydetti. Uyuşturucu ve madde bağımlılığıyla mücadele konusuna ayrı bir parantez açan Vali Demir, okul müdürleri, okul aile birliği başkanları, mahalle muhtarları ve sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliğiyle sürdürülen çalışmaların kararlılıkla sürdürüleceğini vurguladı.

Vali Demir, “Önceki gün tüm illerin valileri ile tele konferans sistemi ile okul ve okul çevresinin güvenliği ile ilgili İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu başkanlığında bir toplantı gerçekleştirdik. Şu anda Türkiye’nin tüm ile ve ilçelerinde aynı nitelikte toplantılar gerçekleştiriliyor. Dolaysı ile okul ve okul çevresi güvenliği o derecede önemlidir. Devletimizin tüm birimleri ile bu güveni nitelikli hizmeti sunmak üzere neler yapılacağını görüşmek üzere bir araya geldik” dedi.

“UŞAK HUZURLU BİR KENT”

Vali Demir, “Uşak İlimiz gerçekten huzurlu bir kent, çok iyi bir alt yapıya sahip. Sayın Bakanımızla yaptığımız toplantı sonrası, İl Emniyet Müdürümüz, Jandarma Komutanımız ve Milli Eğitim Müdürlerimizle ilimizin genel durumunu değerlendirdik. Eğitim sorunları konusunda ilimiz, Türkiye ortalamasının çok altındadır. Ancak, biz istiyoruz ki, sorunlarımız minimuma insin. Onun için de bu toplantı gibi toplantılar yapacağız ve yapmaya devam edeceğiz. Burada sorunların ve çözümlerinin kamuoyuna mal olmasını amaçlıyoruz. Onun için de gerçek anlamda kamuoyunun desteklediği ve ve onayını almış her hizmet başarılı olur. Okul ve çevre güvenliği çalışmalarını beraber yaparsak ciddi başarı elde edeceğimizi düşünüyorum.

Bu kapsamda okullarımızla, okul aile birlikleri ile kamu kurumlarımızın el birliği yapması gerekir. Şu anda bu kapsamda birçok değerlendirme yapabiliriz. Ama hepinizin aklının bir köşesinde uyuşturucu ile mücadele ve madde bağımlılığı ile ilgili sorunlar var. Bu durum ilimizde minimum seviyede.  Ancak minimum seviyede de olsa bu sorunu çözmek sizlerin ve bizlerin görevidir. Şimdi bu konuda Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan bir sunumu hep birlikte izleyeceğiz” şeklinde konuştu.

Uşaklıların, öğrencilerin ve eğitim-öğretim camiasının güvenliği ve huzuru için görev yapan kamu görevlilerinin her zaman yanlarında olduğunu bildiren Vali Demir,  mağduriyet yaşayan vatandaşlarımıza şefkat ve merhametle; suç ve suçlularla mücadele ederken de bir o kadar cesur ve kararlı olunması gerektiğini söyledi.

Toplantı ilgili kurum temsilcilerinin güvenli eğitim-öğretim faaliyetleri hakkında yapılacak çalışmaların değerlendirilmesiyle sona erdi.

              HABER /    SALİH KILINÇ 

542 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap