Yeni Faaliyete Geçen Okullara Sorunsuz Ulaşım İçin Gerekli Tedbirler Alındı

Uşak İl Emniyet Müdürlüğü’nce 2017-2018 eğitim ve öğretim döneminde İlkokul-Ortaokul-Lise ve dengi okullardaki öğrencilerin, huzur ve güven atmosferi içerisinde okul hayatlarına devam edebilmeleri amacıyla bir dizi önlem alında ve bazı düzenlemeler yapıldı.

Yapılan düzenlemeler kapsamında bu yıl yeni faaliyete geçecek olan TOOB Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Fen Lisesi Halk Eğitim Müdürlüğü, Mehmet Hacim Öğrenci yurdundaki öğrencilerin okullarına gidiş gelişlerini sağlamak üzere tahsis edilen toplu taşıma araçlarının güzergâhları belirlendi.

Uşak Valiliğinden alınan bilgilere göre güzergahlar şu şekilde oluştu;

E- TOOB MESLEKİ TEKNİK ANADOLU LİSESİ VE MESLEKİ TEKNİK ANADOLU LİSESİ HATTI

I I numaralı Çanlı otobüs hattından 6 otobüs 11-E olarak ihtiyaca göre artırılıp azaltılmak kaydıyla Uşak TOOB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Uşak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine ulaşımın sağlanması ile ilgili Dörtyol Orman Dairesi Karşısından başlayarak Fatih Caddesi — Nuri Şeker Caddesi — Yurt Sokak — Ali Rıza HORASAN Caddesi — Tan Sokak — Keleter Sokak – Tirit Sokak — Güneş Sokak – Zübeyde Hanım Caddesi – Doğan Özkaraman Caddesi – İsmet Paşa Caddesi — Gazi Bulvarı — Halil Kaya Gedik Bulvarı – Sanayi Caddesinde TOOB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine uğrayarak devamında Keresteciler Caddesi — İstiklal Caddesi — 2. Okul Sokaktan Uşak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine ulaşılacaktır.

Dönüş güzergâhı ise Uşak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden 2 Okul Sokak

Sanayi Caddesi – Sanayi Caddesinde TOOB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine uğrayarak devamında Keresteciler Caddesi — Festiva Kavşağı — 1)300 Karayolu Gazi Bulvarı — Dörtyol İsmet Paşa Caddesi — tFatih Caddesi — Nuri Şeker Caddesi — Yurt Sokak — Ali Rıza

HORASAN Caddesi — Tan Sokak — Keleter Sokak – Tirit Sokak — Güneş Sokak – Zübeyde Hanım Caddesi – Doğan Özkaraman Caddesi – İsmet Paşa Caddesi Orman Dairesi Önünden güzergahına devam edecektir. Toplam güzergah uzunluğu 14 KM’ dir.

 

FEN LİSESİ HALK EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ HATTI

 

15 numaralı Karakıran Hattından 5 araç ile 15-F olarak Fen Lisesi ve Halk Eğitim Müdürlüğü önünden başlayarak Kuyucak Uluyolu —6. Üniversite Sokak — 3. Üniversite Sokak — Yeşilköy Caddesi — Pırlanta Sokak — Mehmet Topaç Bulvarı — 1)300 Karayolu — Dörtyol İsmet Paşa Caddesi – Fatih Caddesi – Nuri Şeker Caddesi – 1. Yurt Sokak – Alirıza Horasan Caddesi – Tan Sokak – Tirit Sokak – Güneş Sokak – Zübeyde Hanım Caddesi – Doğan Özkaraman Caddesi – İsmet Paşa Caddesi – Atatürk Bulvarı – Mehmet Topaç Bulvarı

Pırlanta Sokak — Yeşilköy Caddesi — 3. Üniversite Sokak – 6. Üniversite Sokak — Kuyucak Uluyolu – Fen Lisesi ve Halk Eğitim Müdürlüğü önünde turunu tamamlayacaktır. Toplam güzergah uzunluğu 13 KM’ dir.

 

MEHMET HACİM YURT MÜDÜRLÜĞÜ – ÜNİVERSİTE HATTI

Mehmet Hacim Yurt Müdürlüğünden Üniversiteye Ulaşımın sağlanması ile ilgili Kıbrıs Caddesi otobüs Hattından 6 araçla Mehmet Hacim Yurt Müdürlüğü binasından sabah saat 07.30 da başlayarak yarım saat ara ile üniversiteye ulaşımın sağlanmasında;

Eski Gediz Yolu — Çevre Yolu (Ankara Caddesi) — 1)300 Karayolu — Üniversite Kampüsü, dönüş ise; Üniversite Kampüsü — 1)300 Karayolu veya Bisiklet Yolu — Hacıkadem Kavşağı Çevre Yolu (Ankara Caddesi) – Eski Gediz Yolu – Mehmet Hacim Yurt Müdürlüğü olarak güzergahı belirlenmiş olup çalışmalar başladıktan sonra öğrenci durumuna göre araç sayısında düzenleme yapılacaktır. Toplam güzergah uzunluğu 13 KM’ dir.

HABER / BAYRAM KELEŞ

 

 

430 toplam okunma, 2 günlük okunma

Yorum Yap