Yıllar Sonra Hayalini Gerçekleştirdi

Yıllar sonra hayalini gerçekleştirdi

Sercan Çelik küçük yaşta geçirdiği bir trafik kazası sonucu hastanede yatarken kendisine maket bir araba hediye edildi. Çelik o tarihten bu yana bu aracın hayaliyle yaşadı. Çelik şimdi o hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor.

Çelik yaşadığı olay ile ve klasik  araç tutkusu hakkında şunları söyledi; “Uşaklıyım doğma büyüme Uşaklıyım klasik arabaya ilgim konusunda çocukluktan gelen bir hikayem var.  Bu hikayem trafik kazası geçirmem ile beraber başlıyor aslında. Kaza geçirdikten sonra hastanede yatarken bir ablamız bana bir tane maket Vosvos hediye etmişti. O günden gelen bir hayal aslında bu. Tabi o günden bu tarafa hayallerim hep devam etti ama maddi imkansızlıklar sebebiyle bu hayalimi gerçekleştiremedim ama her zaman içimde vardı bir tane vosvos almak ve onunla içi içe yaşamak vardı. Bu sen onu gerçekleştirdim. Uşak Klasik Otomobilciler derneğinin de yardımları oldu tabi ki ve karar verdim. Belirli bir araştırma süresinden sonra bu aracı İzmir’de buldum. Denedim kullandım hoşuma gitti ve aldım. İzmir’den buraya bu araçla geldim. Yolda herhangi bir problem çıkarmadı. Aracımı aldım alalı üzerindeyim. Çalıştırmadığım gün olmadı. Hayalimdi ama ilk başlarda korktum biraz tabi tatlı bir korkuydu. Bu korkuyu da yaşamak gerekiyor. Bu araç mesela 68 doğumlu. Eski olsa da bir duygusu olduğunu  düşünüyoruz.”

Klasik araç sahibi olmanın bir ayrıcalık olduğunu söyleyen Çelik konuşmasını şu ifadelerle sonlandırdı; “Bu araçlar zaman isteyen ve zamanınızı alan araçlar. Bu araçlara zaman ayırmanız gerekiyor. Bu araçlarla uğraşmanız gerekiyor. Bu araçlarla her gün yeni bir şey yapmamız gerekiyor. Gerekiyor değil aslında ama içimizden geliyor bu, hevesle alakalı bir şey. Aldığımız son marka araçlar çok fazla arıza yapan araçlar değil, yolda bırakan uğraştıran araçlar değil. Ama bu araçlar ister istemez uğraştıran araçlar. Eli anahtar tutan herkes bunu zamanla yaşayarak dilinden anlayabilir. Sorunlarını giderebilir. Ufak tefek parçaları çıkartabilir, takabilir bunları yapabilir. Bu cesarete ve duyguya sahip olan insanlar bu araçlara yöneliyor. Geçmişindeki yaşanmışlıklar da klasik araçlara yönelmede etkin oluyor. Bazı arkadaşlarımızdan duyuyoruz kız arkadaşları onlarla kavga ediyor bu arabalarla kendilerinden fazla ilgileniyor diye. Bunlar çocuk gibi aslında. Her şeye rağmen iyi ki çocukluk hayalimi gerçekleştirdim, iyi ki böyle bir aracım var diyorum.”

Çelik aynı zamanda arasının ön tarafındaki bagaj kısmında nargile takımı taşıyor. Nargile ve klasik araba hobisini birleştiren Çelik böylelikle gittiği yerlerde de nargilesini içebildiğini söyledi.

Sayfa 8 man Yıllar sonra hayalini gerçekleştirdi (1) Sayfa 8 man Yıllar sonra hayalini gerçekleştirdi (2)

 

748 toplam okunma, 1 günlük okunma

Yorum Yap